System Edukacji PALETA łączy naukę, zabawę i samokontrolę. Stanowi atrakcyjną i skuteczną pomoc w edukacji dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Służy do zabawy indywidualnej i grupowej motywując wszystkich – zarówno tych mniej, jak i bardziej zdolnych do zdobywania, poszerzania i utrwalania wiedzy.

System Edukacji PALETA jest ceniony i polecany

przez wychowawców, nauczycieli, terapeutów, którzy często sięgają po nią w trakcie prowadzonych dla dzieci zajęć. Z tej formy nauki połączonej z zabawą korzystają również rodzice, którzy wybrali dla swoich dzieci edukację domową.

Praca z PALETĄ umożliwia

dzieciom dobrą, mocno angażującą ich uwagę zabawę. Ponadto:

  • pobudza i rozwija dziecięce zdolności,
  • uczy wytrwałości i samodzielności,
  • wzmacnia koncentrację,
  • pomaga przezwyciężać trudności, jakie mogą pojawiać się w procesie edukacji.

Zabawa z PALETĄ polega na

rozwiązywaniu zadań znajdujących się na specjalnie opracowanych tarczach oraz jednoczesnym układaniu kolorowych klocków na drewnianej okrągłej podstawie przypominającej paletę kolorów. Po zakończeniu zadania dziecko odwraca tarczę z zadaniami na drugą stronę (stronę odpowiedzi) i sprawdza poprawność udzielonych odpowiedzi.
Zaletą PALETY jest to, że w każdej chwili można przerwać ćwiczenie w celu dokonania samokontroli poprzez równoczesne porównanie zadania i wyniku.

Zadania do PALETY

znajdujące się na tarczach, pogrupowano pod względem poziomu trudności i rodzaju treści. Sprzedajemy je w specjalnych teczkach oznaczonych symbolami wskazującymi rodzaj ćwiczeń, na przykład symbol WP 1 oznacza, że jest to pierwsza teczka z zadaniami na poziomie wychowania przedszkolnego. Symbol M3 oznacza trzecią teczkę z zadaniami matematycznymi na poziomie edukacji wczesnoszkolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *