Mozaika

Mozaika to materiał edukacyjny dla dzieci i dorosłych; można sięgać po nią bez żadnych ograniczeń wiekowych. Mozaika rozwija zdolności, jak i umiejętności twórcze poprzez układanie z klocków wielu wzorów zróżnicowanych pod względem ilości, kształtów i kolorów użytych klocków. Doskonali koncentrację uwagi, jak również umiejętność analizowania oraz tworzenia logicznych struktur i kombinacji. Daje możliwość wykonywania operacji myślowych od prostego spostrzegania na konkretach począwszy, poprzez porównywanie, odnajdywanie różnic i podobieństw w wielkości, ilości i stosunkach przestrzennych, na łączeniu w grupy i klasyfikowaniu według pojęć ogólnych kończąc.

Mozaika jest materiałem

niezwykle uniwersalnym. Daje się wykorzystywać w wielu sytuacjach edukacyjnych i terapeutycznych. Uspokaja i działa pozytywnie na układ nerwowy. Doskonale ćwiczy małą motoryki i sprawność ręki. Oprócz manipulowania, klocki mozaiki mogą służyć również do obrysowywania, co pozwala poprawiać sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową, analizę i syntezę wzrokową.

Mozaika daje ogromne możliwości 

w zakresie możliwych kombinacji i ułożeń klocków. Oprócz załączonych wzorów, każdy może tworzyć własne ułożenia, co świetnie ćwiczy myślenie twórcze. 

Mozaika jest także 

bardzo dobrym narzędziem do nauki matematyki. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *