Matematyka konkretna

Matematyka konkretna to kategoria obejmująca produkty do nauki matematyki skierowane do młodszych uczniów. Dzieci te wykazują naturalną potrzebę uczenia się, jak również poznawania i odkrywania zjawisk zachodzących w otaczającej je rzeczywistości. Tę naturalną potrzebę można optymalnie wykorzystać i pokierować jej rozwojem wtedy, gdy dziecko ma możliwość samodzielnego dokonywania tych „odkryć”. Chodzi o to, aby zdobywana wiedza nie pochodziła z „drugiej ręki”, lecz wynikała z własnych doświadczeń i samodzielnego działania. Żeby dziecko mogło samodzielnie działać i zdobywać takie doświadczenia, zarówno ono samo, jak i jego nauczyciel muszą mieć do dyspozycji odpowiednie materiały edukacyjne do wykorzystania zarówno w domu, jak i szkole. 

Ma to szczególne znaczenie

w przypadku przedmiotów ścisłych, w tym matematyki. Dlatego przygotowując naszą ofertę kładziemy duży nacisk właśnie na takie pomoce i materiały, które umożliwiają dzieciom dokonywanie tych samodzielnych „odkryć” i zdobywanie własnych doświadczeń matematycznych. Pozwalają im one poznawać i lepiej rozumieć reguły matematyczne.

Jednym z doświadczeń

które dzieci w łatwy sposób mogą wykonywać samodzielnie, jest przeliczanie różnych elementów. Wielu rodziców uczy tego swoje dzieci już od najmłodszych lat, kiedy to przeliczają one różne rzeczy, z jakimi stykają się w domu, na spacerze, na placu zabawach, jak również w innych miejscach publicznych. Do doskonalenia tej umiejętności świetnie nadają się korale matematyczne. Można korzystać z nich zarówno w domu, jak i przedszkolu oraz szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *