Aktualności

Matematyka. Co robić, żeby dzieci ją lubiły?

Matematyka. Co robić, żeby dzieci ją lubiły?

Matematyka. Co robić, żeby dzieci ją lubiły?

Matematyka. Co robić, żeby dzieci ją lubiły? Przede wszystkim pokazywać im, że matematyka jest wszędzie wokół nas i że każdego dnia wielokrotnie mamy z nią do czynienia. Po drugie już najmłodszych warto zapraszać do różnych zabaw matematycznych. Zwykły powrót z przedszkola do domu albo spacer po parku są doskonałymi okazjami do takich zabaw. Przeliczanie mijanych po drodze znaków drogowych, wskazywanie, jaki mają kształt, zastanawianie się, jaki dystans dzieli nas od wybranego punktu czy najzwyklejsze liczenie własnych kroków, to tylko niektóre przykłady takich zabaw. Świetną okazją do zaprzyjaźniania się z matematyką jest dla dzieci wspólne przygotowywanie posiłków: liczenie sztućców, liczenie potrzebnych składników, ważenie, obliczanie, ile wody zostanie w butelce, jeśli odlejemy z niej 1 szklankę itd.

Nieodzowną pomocą w uczeniu dzieci matematyki

są też oczywiście dobrze dobrane pomoce edukacyjne i dydaktyczne. Na przykład System edukacji PUS albo Paleta. Dzięki nim dzieci zobywają wiedzę i poszerzają własne umiejętności matematyczne w toku dobrej zabawy. Bawiąc się, nie mają poczucia przymusu, i powodowane motywacją wewnętrzną, uczą się samodzielnie. Taka nauka daje najlepsze, najtrwalsze efekty. A co ważniejsze, otwiera dziecko na kolejne nowe rzeczy, których samo chce się uczyć, pobudza jego ciekawość i chęć poznania nowych zagadnień.

Matematyka. Co robić, żeby dzieci ją lubiły?

To pytanie zadaliśmy sobie, przygotowując się do tegorocznego Dnia Matematyki. Poszukując odpowiedzi, postanowiliśmy umożliwić jeszcze większej liczbie dzieci korzystanie w nauce matematyki z naszych pomocy. Dlatego już dzisiaj rozpoczęła się u nas PROMOCJA obejmująca wszystkie matematyczne:

Od dzisiaj te pomoce oferujemy w cenie obniżonej aż o 15%! Promocja obowiązuje do końca przyszłego tygodnia, czyli do 19 marca.

Międzynarodowy Dzień Matematyki

będziemy obchodzić już za kilka dni – 14 marca. Dlaczego akurat wtedy? Bo data 14.03 pisana sposobem amerykańskim, czyli 3.14, jest… liczbą Π. Dzień ten proklamowany został w 2019 roku przez UNESCO. Jednym z powodów jego proklamowania była chęć podkreślenia roli nauk matematycznych w osiąganiu Celów Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030, jak również w realizacji działań w dwóch priorytetowych dla UNESCO obszarach, którymi są Afryka i równość płci.

Zapraszamy

do sklepu i do skorzystania z tej matematycznej promocji osoby indywidualne: rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak również pedagogów i korepetytorów. Zapraszamy do składania zamówień także placówki edukacyjne: szkoły i przedszkola, poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz inne instytucje działające na rzecz edukacji matematycznej najmłodszych.

Wszystkie te pomoce doskonale sprawdzają się w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, w terapii pedagogicznej, jak również w edukacji domowej. Równie doskonale sprawdzą się podczas zajęć kół zainteresowań, zajęć świetlicowych, dodatkowych i innych. Kiedy udostępnimy je dzieciom, nie będziemy musieli dłużej zastanawiać się nad tytułowym pytaniem: Matematyka. Co robić, żeby dzieci ją lubiły?

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *