Zakodowane trasy
Zakodowane trasy
Zakodowane trasy to tytuł nowego darmowego pliku, jaki można już pobierać z naszej strony. Przypominamy, że tuż po rozpoczęciu pandemii zaczęliśmy zamieszczać na naszej stronie (w zakładce “Bezpłatne materiały“) różnego rodzaju nieodpłatne materiały edukacyjne w formie plików pdf, które można w dowolnym momencie i w nieograniczony sposób pobierać i wykorzystywać w procesie edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Bezpłatne materiały
ta grupa naszych produktów obejmuje materiały, które pomagają dzieciom doskonalić różne umiejętności i kompetencje:
- skupienie i koncentrację uwagi,
- cierpliwość i wytrwałość,
- małą motorykę,
- koordynację wzrokowo-ruchową,
- logiczne myślenie.
Wśród nich znajdą Państwo m.in.:
- szablony do rysowania po śladzie – materiały przydatne szczególnie na etapie przygotowania do nauki pisania, np. Jesienne liście;
- szablony do pisania po śladzie – pliki, które pisanie ręczne pomagają doskonalić, np. Bajki i baśnie;
- sudoku w wersji dla dzieci, np. Cyferkowe sudoku;
- wykreślanki literowe – doskonałe ćwiczenia doskonalące koncentrację i percepcję wzrokową, np. Literowe sokole oko;
- inne łamigłówki wzrokowe i logiczne, np. Wiosenne puzzle dla najmłodszych
Zachęcamy do sięgania po nie zarówno nauczycieli i terapeutów, jak i rodziców, zwłaszcza edukatorów domowych.
Jakie są zalety bezpłatnych materiałów edukacyjnych pus?
- Po pierwsze wystarczy pobrać je raz i zapisać na swoim urządzeniu (komputerze, tablecie, telefonie), a będą zawsze pod ręką, gdy trzeba będzie po nie sięgnąć.
- Po drugie pomagają organizować atrakcyjne i angażujące zajęcia dla dzieci np. podczas zajęć w świetlicy szkolnej, w czasie letniego wypoczynku – na obozach, koloniach i półkoloniach czy wreszcie podczas zwykłych domowych zabaw.
- Po trzecie można korzystać z nich wielokrotnie i w różnych kontekstach, w zależności od aktualnych zainteresowań dziecka czy tematyki omawianej w ramach klasycznych zajęć edukacyjnych w przedszkolu lub szkole.
- Po czwarte wreszcie składają się na bazę wartościowych inspiracji i pomysłów, które po niewielkich modyfikacjach można realizować razem z dziećmi.
Zakodowane trasy
to plik przeznaczony przede wszystkim dla starszych przedszkolaków i młodszych uczniów. Składa się on z 6 plansz z zaznaczonymi punktami startu i mety oraz z instrukcją zapisaną za pomocą strzałek. Odczytując kolejne strzałki, dziecko wykonuje na planszy odpowiednie ruchy prowadzące je od początku do końca trasy. Dzięki temu:
- uczy się odczytywania oraz interpretowania instrukcji,
- utrwala umiejętność rozróżniania kierunków,
- zdobywa podstawy myślenia opartego na kodowaniu i odkodowywaniu,
- uczy się poszukiwania optymalnych rozwiązań,
- trenuje kreatywność i twórcze myślenie
- rozwija koncentrację.
Zakodowane trasy to świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Również dorośli mogą pobawić się w wytyczanie tras na planszach. A kiedy wszystkie znajdujące się na naszych planszach trasy zostaną odkodowane i narysowane, warto pójść o krok dalej i spróbować (oraz oczywiście zachęcić do tego dzieci!) wymyślać i kodować własne trasy. To naprawdę doskonałe i rozwijące zajęcie.
Zachęcamy do zaglądania do zakładki z bezpłatnymi materiałami i do ich pobierania.