Aktualności

Po powrocie do szkół

Zestaw pomocy do pracy nad emocjami

Po powrocie do szkół

po powrocie do szkół i do nauki w trybie stacjonarnym pragniemy przypomnieć, że w stałej sprzedaży oferujemy pomoce i materiały do prowadzenia zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży. Ma to szczególne znaczenie w kontekście tak często obecnie obserwowanych u dzieci trudności i zaburzeń emocjonalnych, które w dużej mierze wynikają z ograniczeń spowodowanych pandemią, w jakich przyszło nam wszystkim żyć w ostatnim czasie.

Dostrzegając pilną konieczność

prowadzenia wzmożonej pracy psychologicznej, pedagogicznej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą, wychodzimy naprzeciw tym potrzebom, oferując znane, sprawdzone i polecane przez specjalistów narzędzia:

Każda z wymienionych pomocy

została przygotowana przez psychologów praktyków, na co dzień pracujących z dziećmi i młodzieżą. Mając z nimi bezpośredni kontakt, autorzy gier i książeczek PUS znają ich potrzeby i wiedzą, jakie metody pracy nad emocjami i umiejętnościami społecznymi są w ich przypadku najlepsze i dają najtrwalsze rezultaty. Każdą z tych pomocy wielokrotnie opisano, przedstawiono i zrecenzowano. Za każdym razem zbierają one dobre i bardzo dobre opinie.

Po powrocie do szkół

W związku z koniecznością wdrożenia szybkich działań, Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło dodatkowe środki w wysokości 180 mln zł na dodatkowe zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zajęcia te realizowane będą w szkołach już od 1 marca br. W ich ramach prowadzone będą zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, a przede wszystkim rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

Z wszystkich wymienionych pomocy i materiałów

można korzystać w ramach ukierunkowanej pracy w poradniach i gabinetach psychologicznych i pedagogicznych, jak również na zajęciach lekcyjnych, świetlicowych, korekcyjno-kompensacyjnych, a także w edukacji domowej.

Dobrze sprawdzają się one również w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych: ze spektrum autyzmu, z zespołem Downa, innymi zaburzeniami rozwoju.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *