Aktualności

Zapraszamy po nowe bezpłatne materiały

Zapraszamy po nowe bezpłatne materiały edukacyjne

Zapraszamy po nowe bezpłatne materiały

Zapraszamy po nowe bezpłatne materiały edukacyjne, które pojawiły się na naszej stronie. Są to kolejne darmowe pliki do pobrania, które można wykorzystwać w pracy, jak również w zabawach z dziećmi.

Szablony do przewodników metodycznych

z serii Gry i zabawy znane i lubiane to pierwsza grupa darmowych plików do pobrania, którą ostatnio udostępniliśmy. Szablony podzielono na 4 grupy tematyczne odpowiadające poszczególnym przewodnikom:

Każdy plik z tej serii zawiera szereg szablonów i schematów, które po wydrukowaniu i wycięciu można wykorzystywać do prowadzenia edukacji, zwłaszcza edukacji wczesnoszkolnej, opartej na grach. Zastosowanie gier w procesie edukacyjnym przynosi bardzo dobre i trwałe efekty. Przygotowując z pomocą bądź pod kierunkiem nauczyciela czy rodzica gry edukacyjne, dziecko angażuje całą swoją uwagę, rozwija kreatywność, uczy się rozwiązywać problemy. Sama rozgrywka uczy np. cierpliwości (oczekiwanie na swój ruch), współpracy w grupie, efektywnej komunikacji. Z tego powodu gry są coraz częściej i coraz chętniej stosowane zarówno w edukacji systemowej, jak i w edukacji domowej.

Zapraszamy po nowe bezpłatne materiały

nauczycieli, pedagogów, terapeutów, jak również edukatorów domowych oraz rodziców, którzy chcą organizować dla swoich dzieci ciekawe zabawy i zajęcia edukacyjne.

Szablony do rysowania po śladzie – motywy świąteczne cz. 2

to nowy plik wzbogacający udostępnioną wcześniej kolekcję bezpłatnych materiałów opartych na motywach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Nowy plik przygotowaliśmy z myślą głównie o dzieciach w wieku przedszkolnym, zwłaszcza tych, które przygotowują się do rozpoczęcia nauki pisania. Zawiera on szablony przedstawiające:

  • upominek,
  • choinkę,
  • bombkę choinkową,
  • świąteczne pierniczki,
  • dzwonki,
  • Mikołaja.

Wielką zaletą

plików, które nieodpłatnie udostępniamy na naszej stronie, jest możliwość nieograniczonego, wielokrotnego ich wykorzystywania zgodnie z bieżącymi potrzebami lub zainteresowaniami dziecka. Zatem zapraszamy do pobierania i życzymy wielu udanych zabaw!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *