Aktualności

Przedświąteczne nowości PUS

Przedświąteczne nowości PUS

Przedświąteczne nowości PUS

Przedświąteczne nowości PUS – z wielką satysfakcją informujemy, że w jeszcze w tym roku, w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, wprowadzamy do sprzedaży aż 4 zupełnie nowe książeczki PUS! Mamy nadzieję, że dla wszystkich fanów PUS-ów i PUS-omaniaków będzie to wielka gratka.

Wśród nowości

2 tytuły są kontynuacją serii wydanych wcześniej, a 2 pozostałe stanową serię nową. Wszystkie nowe książeczki przygotowaliśmy głównie z myślą o dzieciach będących na etapie edukacji wczesnoszkolnej i nieco starszych. Oto nowe tytuły:

Logopedyczne potyczki 5. Głoski K-G

to kontynuacja bardzo już znanej i lubianej serii książeczek z ćwiczeniami logopedycznymi dla dzieci starszych, potrafiących już czytać, lecz mających jeszcze problemy z prawidłową artykulacją niektórych głosek. Są to ćwiczenia oparte główne na zdaniach i krótkich tekstach, zawierających elementy humorystyczne, które w formie dobrej zabawy pozwalają dzieciom ćwiczyć właściwą wymowę głosek tylnojęzykowych.

Na serię Logopedyczne potyczki składają się wydane wcześniej:

Autorką serii: całej koncepcji, a także ćwiczeń, jak również ilustracji jest Magdalena Rybka, neurologopedka, autorka bloga Logopedarybka.

Emocje dziecka

Książeczkę tę kierujemy głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak również starszych, lecz o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jej celem jest pomoc dzieciom w nauce rozpoznawania i określania emocji własnych i cudzych, a także adekwatnego reagowania na nie. Książeczka oparta jest na ćwiczeniach zarówno obrazkowych, jak i tekstowych. Po wydanej kilka miesięcy wcześniej książeczce zatytułowanej Emocje i umiejętności społeczne, która przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków, jest to kolejna, tak obecnie potrzebna publikacja dotycząca emocji.

Namyślanki wzrokowe

to 2 części zupełnie nowej serii ksiażeczek PUS, adresowanej do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jej celem jest doskonalenie koncentracji wzrokowej, jak również umiejętności logicznego myślenia. Obie książeczki zawierają ćwiczenia obrazkowe, które wymagają skupienia uwagi, jak również analizowania i wyciągania logicznych wniosków. Są przydatne w pracy z dziećmi o zaburzonej percepcji wzrokowej, jak również z dziećmi lubiącymi zagadki i łamigłówki logiczne.

Przedświąteczne nowości PUS

to książeczki, które przydadzą się w gabinetach pedagogicznych, psychologicznych i logopedycznych. Z powodzeniem można korzystać z nich na etapie edukacji wczesnoszkolnej realizowanej w szkole systemowej, jak również w ramach edukacji domowej.

Rozwiązywanie ćwiczeń znajdujących się w książeczkach PUS, przy jednoczesnym układaniu klocków PUS, jest dla dziecka doskonałą, zazwyczaj zakończoną sukcesem, zabawą edukacyjną. Na czym polega ten sukces? Po rozwiązaniu zadania i sprawdzeniu zgodności wzoru powstałego z klocków z wzorem znajdującym się w książeczce, dziecko samo wie, czy zadanie zostało rozwiązane poprawnie. Samo potrafi zinterpretować informację zwrotną, jaką otrzymuje w postaci wzoru kontrolnego. Taki rodzaj pracy i samokontroli ogromnie wzmacnia wewnętrzną motywację dziecka do dalszej nauki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *