Aktualności

Pierwsze zabawy matematyczne

Pierwsze zabawy matematyczne_aktualność

Pierwsze zabawy matematyczne

Pierwsze zabawy matematyczne to podtytuł dwóch najnowszych książeczek PUS, które są już dostępne w naszym sklepie. Ich tytuł główny to Matematyka na starcie. Są to książeczki adresowane przede wszystkim do starszych przedszkolaków, a ich celem jest rozbudzanie matematycznych zainteresowań dzieci i zaproszenie ich do PUS-owych zabaw matematycznych. Książeczki zawierają zagadki i ćwiczenia matematyczne, które w formie ciekawej zabawy pozwalają przedszkolakom wejść w świat zagadnień matematycznych

Matematyka

może być dla małego dziecka wspaniałą przygodą, jak również ciekawą formą odkrywania świata, w którym spotyka się ją niemal na każdym kroku. Wystarczy w atrakcyjny sposób pokazać przedszkolakowi, że z matematyką mamy do czynienia każdego dnia w wielu różnych sytuacjach. Bo przecież przedszkolak przelicza podczas spaceru drzewa w parku i uzbierane kasztany; przelicza misie na swojej półce z zabawkami i kredki w pudełku; przelicza, a czasem nawet dodaje samochodziki we własnym zabawkowym garażu. Liczy, ile jabłek mama daje do ulubionej szarlotki, a także ile szklanek mąki do niej wsypuje. A przecież to wszystko to matematyka. Jeśli będziemy często proponować dziecku takie zabawy, jeśli będziemy je do nich zachęcać, to ono matematykę polubi. A może nawet się z nią zaprzyjaźni.

A jeżeli przedszkolak takie zabawy polubi, to wkrótce sam zacznie „bawić się” w matematykę. Temu właśnie celowi służy ta książeczka; ma pomóc najmłodszym zaprzyjaźnić się z matematyką i dostrzegać ją w realnym świecie.

Nowe książeczki zawierają

zagadki i ćwiczenia oparte m. in. na:

  • przeliczaniu elementów,
  • poznawaniu cyfr,
  • kojarzeniu cyfr z odpowiadającą im liczbą elementów,
  • zapoznaniu się z cyframi pisanymi,
  • poznaniu i utrwalaniu właściwej kolejności cyfr.,
  • zastępowaniu symboli cyframi.

Pierwsze zabawy matematyczne

Materiał ćwiczeniowy zawarty w tych książeczkach oparty jest na założeniach podstawy programowej dla przedszkoli w zakresie edukacji matematycznej.

Książeczki mogą być wykorzystywane zarówno przez nauczycieli przedszkola, jak i przez rodziców uczących swoje dzieci w domu, czy choćby tylko pragnących zainteresować dzieci matematyką. Korzystać z nich mogą także nauczyciele na zajęciach świetlicowych, wyrównawczych, jak też tych prowadzonych w ramach terapii pedagogicznej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *