Aktualności

Nowe darmowe pliki do pobrania

Nowe darmowe pliki do pobrania

Nowe darmowe pliki do pobrania, które zamieściliśmy w zakładce z bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi, to jest wiadomość, którą chcemy się dzisiaj z Wami podzielić. Są to pliki do samodzielnego wydruku i wykorzystywania w zabawach z dziećmi.

Nowe darmowe pliki do pobrania

są aż dwa! Pierwszy z nich, opublikowany już jakiś czas temu, zawiera obrazkowe sudoku o tematyce związanej z zimą. W pliku znajdziecie kilka łamigłówek, które pomogą dzieciom ćwiczyć koncentrację uwagi i myślenie logiczne. Drugi plik to zupełnie nowa propozycja. Zawiera on bowiem zestawy ilustracji i ćwiczeń, które wspierają u dzieci rozwój percepcji wzrokowej.

Cienie – zwierzęta

Najnowszy plik to zestaw 6 obrazków i ich ceni. Zadanie dziecka polega tu na odnalezieniu cienia pasującego dokładnie do obrazka podstawowego. Aby to zrobić, dziecko musi uważnie przyjrzeć się wszystkim cieniom, następnie porównać je i dostrzec pomiędzy nimi różnice. A cienie różnią się między sobą często tylko drobnymi szczegółami. Odnalezienie tych różnic nie jest łatwe i początkowo może sprawiać dzieciom trudność. Dlatego można zaproponować dzieciom najpierw wycięcie wszystkich obrazków, a następnie przykładanie ich do obrazka podstawowego. Wówczas dziecko dodatkowo będzie miało okazję do potrenowania umiejętności operowania nożyczkami.

Znajdź właściwy cień

Ażeby obrazki służyły dzieciom dłużej, po wydrukowaniu i wycięciu można nakleić je na grubszy karton albo tekturę. Wówczas będą bardziej trwałe i będzie można używać ich wielokrotnie. A mając już cienie naklejone na tekturkę, możemy poprosić dzieci o ich obrysowanie, co dodatkowo pozwoli im poćwiczyć sprawność ręki i będzie ciekawą zabawą przygotowującą do nauki pisania.

Nowe darmowe pliki do pobrania

uzupełniają bogatą już kolekcję bezpłatnych materiałów edukacyjnych o nowe treści i propozycje. Mogą korzystać z nich zarówno rodzice, którzy w domu organizują dzieciom zajęcia edukacyjne i rozwojowe, jak i nauczyciele poszukujący ciekawych możliwości urozmaicenia prowadzonych przez siebie w szkołach czy przedszkolach zajęć.

Bezpłatne materiały edukacyjne

to na chwilę obecną:

  • szablony do rysowania po śladzie, np.: zwierzęta, pojazdy, kwiaty, kosmos, dinozaury,
  • szablony do pisania po śladzie: wiersze znane i lubiane, pozdrowienia z wakacji,
  • obrazkowe sudoku: cyfry, zwierzęta, zima.

W sumie udostępniamy już blisko 20 plików, z których każdy zawiera osobny zestaw materiałów dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *