Aktualności

W świątecznym nastroju

W świątecznym nastroju_szablony

W świątecznym nastroju, który udziela się już chyba nam wszystkim, zapraszamy do naszego działu z bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi do pobrania, gdzie dodaliśmy właśnie zupełnie nowy plik z szablonami do rysowania po śladzie. To plik z motywami świątecznymi, który kierujemy do przedszkolaków, jak również do młodszych uczniów.

Nowy plik do pobrania

zawiera aż 6 szablonów, których celem jest ćwiczenie ręki dziecka i przygotowanie do nauki pisania. Szablony przedstawiają rysunki o tematyce świątecznej, narysowane linią przerywaną. Zadanie dziecka polega tu na na rysowaniu ich linią ciągłą, w miarę możliwości bez odrywania ręki. To forma ćwiczeń grafomotorycznych, które sprzyjają rozwijaniu sprawności ręki i małej motoryki. Takie ćwiczenia pozytywnie wpływają także na wzmacnianie koncentracji dziecka.

W świątecznym nastroju

A gdy obrazki będą już narysowanie, warto poprosić dziecko, aby pokolorowało je kredkami albo pomalowało farbami. Może też wykleić je kolorowym papierem lub plasteliną. A na końcu może je wyciąć; wycinanie to również doskonałe ćwiczenie małej motoryki.

W świątecznym nastroju

to już 18. darmowy plik do pobrania, jaki publikujemy na naszej stronie. Wcześniej ukazały się m. in.:

Bezpłatne materiały edukacyjne od PUS

polecamy uwadze rodziców, jak również nauczycieli. Można z nich bowiem korzystać zarówno w edukacji systemowej, jak i w edukacji domowej oraz w trakcie zwykłych domowych zabaw. Niech umilają Waszym dzieciom świąteczny czas; dobrej zabawy! ?

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *