Aktualności

Pozdrowienia z wakacji

Pozdrowienia z wakacji_szablony do pisania

Pozdrowienia z wakacji to nowy darmowy plik do pobrania, który jest już dostępny na naszej stronie! To plik z szablonami do pisania po śladzie zawierający kilka krótkich tekstów wakacyjnych pozdrowień. Dzięki temu kolekcja naszych bezpłatnych materiałów edukacyjnych dla dzieci obejmuje już kilkanaście plików, z których każdy zawiera od 4 do 7 łamigłówek lub szablonów do uzupełnienia. Można je pobierać i korzystać z nich w dowolnym momencie, dając dziecku w ten sposób ciekawe narzędzia, które w formie zabawy pozwalają im ćwiczyć różne umiejętności takie jak na przykład: grafomotoryczne, koncentracji, dokładnego wykonywania zadań.

Pozdrowienia z wakacji

to plik dla dzieci, które mają już za sobą pierwsze próby odręcznego pisania. Specjalnie na potrzeby tego pliku przygotowaliśmy kilka krótkich, często rymowanych tekstów w rodzaju tych, jakie wypisujemy na wakacyjnych pocztówkach. Dziś już mało kto wysyła takie pocztówki, zastępując je raczej pozdrowieniami i zdjęciami wysyłanymi elektronicznie, ale warto pokazać dzieciom, że pisanie i wysyłanie takich pocztówkowych pozdrowień z wakacji jest miłe i dla nadawcy, i dla adresata?. Jeśli więc dzieci poćwiczą pisanie na szablonach, w następnej kolejności można zaproponować im napisanie pozdrowień na prawdziwej karcie pocztowej. Dla babci, dziadka, cioci czy pani wychowawczyni będzie to miła niespodzianka.

Pisanie pocztówek można połączyć z wizytą na poczcie i kupowaniem znaczków, z nauką prawidłowego adresowania, a wreszcie z wspólnym pójściem do skrzynki pocztowej. Dzięki temu dziecko dowie się, jaka jest rola tradycyjnej poczty i jak z niej korzystać. Będzie to wakacyjna edukacja zrealizowana w praktyce?

Szablony do pisania po śladzie

to ćwiczenia grafomotoryczne, do których można zapraszać dzieci przygotowujące się do nauki pisania. Uzupełnienie szablonów polega w tym przypadku na napisaniu krótkich tekstów poprzez prowadzenie ręki po wydrukowanych jasnoszarym kolorem literach, wyrazach i zdaniach. Takie pisanie po śladzie jest kolejnym etapem na drodze przygotowującej do samodzielnego pisania. Pisząc w ten sposób dziecko ćwiczy rękę i uczy się prawidłowo łączyć litery. Ćwiczy także koncentrację, cierpliwość i wytrwałość. Pierwsze próby mogą być dla dziecka trudne, warto jednak zachęcać je do ich kontynuowania. I zwracać przy tym uwagę na sposób, w jaki dziecko trzyma narzędzie pisarskie: ołówek, pisak czy długopis. Przy kolejnych próbach warto również zwracać uwagę na ogólną estetykę pracy tak, aby pismo było staranne i czytelne. Takie ćwiczenia zaowocują potem, gdy dziecko będzie już w szkole i będzie prowadziło własne zeszyty.

Bezpłatne materiały edukacyjne od pus

A gdyby dla jakiegoś dziecka szablony do pisania po śladzie z wakacyjnymi pozdrowieniami były jednak zbyt trudne, zawsze można sięgnąć po pliki łatwiejsze, opublikowane wcześniej, na przykład:

  • dinozaury – szablony do rysowania po śladzie
  • kosmos – szablony do rysowania po śladzie
  • sprzęty domowe – szablony do rysowania po śladzie
  • kwiaty – szablony do rysowania po śladzie
  • pojazdy – szablony do rysowania po śladzie
  • zwierzęta – szablony do rysowania po śladzie

albo po doskonale ćwiczące logiczne myślenie:

Zachęcamy do pobierania i życzymy dobrej zabawy!?

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *