Aktualności

Dinozaury – nowy plik do pobrania

Dinozaury_nowy plik do pobrania

Dinozaury – nowy plik do pobrania wzbogacił niedawno naszą kolekcję bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Tym samym obecnie kolekcja ta obejmuje już ponad 10 różnych plików, które można w dowolnym momencie pobrać, wydrukować i udostępnić dzieciom. Każdy plik składa się z kilku różnych rysunków lub zagadek. Można na ich bazie przygotować dzieciom fantastyczne zabawy o wielu walorach edukacyjnych i rozwojowych.

Dinozaury

to plik z szablonami do rysowania po śladzie, należący do grupy materiałów łatwiejszych. Przygotowaliśmy go z myślą o dzieciach młodszych, które często są zafascynowane tymi prehistorycznymi gadami. Do zabawy z tymi szablonami można zaprosić już nawet 3-latki.

Plik zawiera 6 dość prostych rysunków przedstawiających różne rodzaje dinozaurów.

Rysowanie po śladzie

jest doskonałą, angażującą uwagę dziecka, zabawą, która pozwala:

  • ćwiczyć rękę i w ten sposób przygotowywać się do nauki pisania
  • ćwiczyć prawidłowy chwyt pisarski
  • doskonalić koncentrację uwagi, cierpliwość oraz koordynację wzrokowo-ruchową
  • rozwijać myślenie twórcze
  • poszerzać wiedzę i zdobywać nowe wiadomości

Samo rysowanie

po śladzie to nie jedyna możliwość wykorzystania tych szablonów. Może je również: kolorować, malować, wyklejać, wycinać. Wszystkie te aktywności bardzo dobrze wpływają na wszechstronny rozwój dziecka.

O naszych bezpłatnych materiałach edukacyjnych

warto pamiętać i sięgać po nie w różnych sytuacjach, zarówno w czasie roku szkolnego, jak i w czasie wolnym. Mogą wykorzystywać je i rodzice, którym czasem brak pomysłu na to, czym zająć dziecko, i nauczyciele czy pedagodzy realizujący określone programy edukacyjne czy terapeutyczne. Można wszystkie te materiały pobrać za jednym razem i przechowywać je gdzieś pod ręką tak, żeby w razie potrzeby były łatwo dostępne. Można też pobierać je sukcesywnie, w miarę potrzeb czy zainteresowań dziecka. Ważne, żeby uzupełnianie tych rysunków czy rozwiązywanie zagadek było dla dziecka prawdziwie dobrą zabawą. Wówczas efekt edukacyjny w postaci dobrze wyćwiczonej umiejętności lub nabytych nowych wiadomości będzie trwalszy.

Dinozaury – nowy plik do pobrania

uzupełnia kolekcję materiałów udostępnionych wcześniej, m. in.:

W przygotowaniu są kolejne pliki i kolejne rodzaje materiałów ?

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *