Aktualności

Wakacyjne planszogranie

Wakacyjne planszogranie_ikona

Wakacyjne planszogranie to nasza nowa promocja, do skorzystania z której serdecznie zapraszamy ? Nasze planszogranie polega na tym, że obecnie wszystkie gry z naszej oferty:

 • planszowe
 • logiczne
 • strategiczne
 • zręcznościowe
 • terapeutyczne

są dostępne w cenach obniżonych aż o 15 %!

Wakacyjne planszogranie

to taka akcja, która ma zachęcić całe rodziny do wspólnego grania w gry (nie tylko) planszowe. Dlaczego? Bo to jest po prostu fajne ? To taka forma wspólnego spędzania czasu, która pomaga budować i zacieśniać relacje. Pomaga też lepiej się nawzajem poznawać, jak również dowiadywać się o sobie nowych, ciekawych rzeczy. Bo wspólne granie jest doskonałą okazją do tego, żeby się wzajemnie obserwować i słuchać, żeby patrzeć, jak reagujemy na różne sytuacje.

Wśród naszych gier są i takie, które pomagają doskonalić koncentrację, logiczne myślenie albo myślenie strategiczne. Można za ich pomocą ćwiczyć umiejętności i myślenie matematyczne. Albo umiejętności językowe takie jak: czytanie, ortografię lub tworzenie nowych wyrazów.

Gry mają jeszcze

i taką zaletę, że uczą… wygrywania i przegrywania. Jeśli każdy gracz przestrzega zasad gry, to uczy się cierpliwości, gdy musi czekać na swój ruch; uczy się też obserwowania, jak grają inni gracze. Wreszcie, na końcu każdy z graczy uczy się przyjmować wynik gry: wygraną albo porażkę. To też cenna nauka, która przydaje się w życiu i którą warto przekazywać dzieciom.

Niektóre nasze gry

mają jeszcze i taką zaletę, że są… małe ? Zapakowane w wygodne pudełka, nie zajmują wiele miejsca, są lekkie i dają się łatwo spakować do wakacyjnego bagażu: walizki, plecaka czy plażowej torby. Dlatego można zabrać je z sobą prawie wszędzie, dając sobie tym samym możliwość fajnego spędzenia wolnego czasu na wycieczce, na plaży, w parku czy w ogrodzie.

Wakacyjne planszogranie

trwa przez cały lipiec lub do wyczerpania zapasów i dotyczy tak znanych i cenionych gier jak:

 • Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam – planszowa gra rodzinna i terapeutyczna, która zdobyła wyróżnienie konkursu „Świat przyjazny dziecku”, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka
 • Odkrycia – poznać i zrozumieć siebie – planszowa gra rodzinna i terapeutyczna
 • Paluszek – gra zręcznościowa, ćwicząca małą motorykę, koncentrację uwagi i koordynację wzrokowo-ruchową
 • Studnia Jakuba – gra zręcznościowa, wymagająca cierpliwości, dokładności i koncentracji
 • Literowe zagadki – klasyczna gra planszowa oparta na literach – z wyróżnieniem w XV edycji konkursu KOPD

a także gier w ciekawy sposób ćwiczących myślenie logiczne i matematyczne:

 • LABIrynt – gra ćwicząca orientację na płaszczyźnie
 • MoMo – gra ćwicząca myślenie matematyczne i kombinatoryczne
 • Mistrz Getriko – gra ćwicząca myślenie geometryczne i kombinatoryczne
 • Kubik – gra rozwijająca wyobraźnię przestrzenną i myślenie kombinatoryczne
 • Tres – gra strategiczna

W promocji dostępne są także praktyczne przewodniki metodyczne pt. „Gry i zabawy znane i lubiane”. To skierowane do nauczycieli i rodziców obszerne opracowania, w których znaleźć można mnóstwo ciekawych podpowiedzi dotyczących gier i ich stosowania w nauczaniu dzieci, zwłaszcza na etapie edukacji wczesnoszkolnej:

Niewątpliwą zaletą tych przewodników jest to, iż bazują one głównie na grach dobrze znanych i lubianych, jak też sprawdzonych w niejednej sytuacji: domino, memo, bingo itp. Przewodniki zachęcają do przygotowywania własnych gier, co już samo w sobie jest doskonałą zabawą. Dużym plusem jest też ich forma, są one bowiem wydane jako praktyczne segregatory z wyjmowanymi kartami, z których każda dedykowana jest tylko jednej grze.

O niektórych z naszych gier

można przeczytać na blogach:

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *