Aktualności

Nowe gabinety w gronie Partnerów PUS

Partner PUS

Nowe gabinety w gronie Partnerów PUS pojawiają się pomimo długiego okresu zawieszenia standardowych działań, spowodowanego pandemią. Program wciąż się rozwija, z czego się bardzo cieszymy 🙂 . Do listy współpracujących z nami miejsc dopisaliśmy właśnie dwa zupełnie nowe:

W gabinecie logopedycznym

Jeśli coś Was niepokoi albo macie wątpliwości, czy rozwój mowy Waszego dziecka przebiega prawidłowo, a jesteście z Ostrowca Świętokrzyskiego lub okolic, to możecie wraz z dzieckiem zgłosić się do gabinetu p. Katarzyny Leszczyńskiej. P. Kasia porozmawia z Wami i z dzieckiem, wypyta o wiele rzeczy, zapewne poprosi dziecko o wykonanie różnych ćwiczeń i następnie postawi diagnozę logopedyczną. Jeśli diagnoza pokaże, że konieczna jest terapia, p. Kasia ją poprowadzi. To proces żmudny i długotrwały, wymagający dużego zaangażowania i wytrwałości zarówno ze strony dziecka, jak i rodzica. Jednak ta ścisła współpraca zaowocuje po pewnym czasie ładnym, poprawnym, wyraźnym mówieniem. I dużą satysfakcją 🙂 .

W swoim gabinecie

p. Katarzyna przyjmuje osoby wymagające wsparcia w zakresie:

  • usprawniania narządów mowy
  • stymulacji opóźnionego rozwoju mowy
  • wczesnej interwencji neurologopedycznej
  • terapii ręki
  • prowadzi terapię zaburzeń mowy również u osób starszych

Gabinet „Trzy linie”

p. Marty Skrzypczak-Wojtanek z Wałcza jest gabinetem terapii pedagogicznej i terapii ręki dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Skąd ta intrygująca nazwa „Trzy linie”? P. Marta wyjaśnia to tak: „Bo mają je zeszyty w początkowych klasach szkoły podstawowej; bo są trzy podstawowe kolory, a terapia pedagogiczna to przede wszystkim tworzenie podstaw; bo są trzy najważniejsze umiejętności szkolne: czytanie, pisanie i liczenie i to właśnie nad ich prawidłowym rozwojem pracujemy. I wreszcie trzy, bo obok dziecka stoi zawsze rodzic i nauczyciel. Cała trójka jest potrzebna, aby wszelkie działania miały sens.” Nic dodać, nic ująć 🙂 .

P. Marta swoje zajęcia prowadzi w oparciu o różne metody i wykorzystuje różne narzędzia, dobrane do potrzeb i jednocześnie możliwości dziecka. Używa m. in. zestawów PUS. Jak pisze: korzysta z nich zarówno w pracy z młodszymi jak i starszymi dziećmi mającymi przede wszystkim trudności z poprawnym czytaniem, orientacją przestrzenną, percepcją wzrokową i słuchową (zwłaszcza ze słuchem fonematycznym). I dodaje, że ceni tę pomoc za stopniowanie poziomu trudności, ciekawe zadania, angażowanie ucznia w ich rozwiązywanie, możliwość samodzielnego sprawdzenia poprawności rozwiązania oraz nieustanne poszukiwanie nowych form zadań.

Nowe gabinety w gronie Partnerów PUS

serdecznie witamy p. Katarzynę i p. Martę w naszym PUS-owym gronie. I polecamy je Waszej uwadze. A listę wszystkich miejsc: gabinetów, poradni, indywidualnych i mobilnych praktyk terapeutycznych, które otrzymały już tytuł i certyfikat Partnera PUS, znajdziecie tutaj. Pod tym linkiem znajdują się też ogólne informacje dla tych, którzy do naszego programu chcieliby przystąpić.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *