Aktualności

Szablony do pisania po śladzie – Dzień Mamy

pisanie po śladzie, dzień mamy

Szablony do pisania po śladzie to kolejny bezpłatny plik z materiałami edukacyjnymi, jaki umieściliśmy w naszym sklepie. Po raz pierwszy jest to plik nie do rysowania, a do pisania po śladzie. A pisanie po śladzie to kolejny etap na drodze nauki pisania. Dzieci początkowo ucza się pisać pojedyncze litery, potem ćwicza pisanie krótkich wyrazów. Z czasem wyrazy sa coraz dłuższe, aż wreszcie dziecko pisze całe zdania.

Szablony do pisania po śladzie – Dzień Mamy

zawierają 4 krótkie wierszowane teksty, które sa takim materiałem wspomagającym naukę pisania. Dodatkowo sa gotowymi życzeniami, które można wykorzystać w laurkach przygotowywanych przez dzieci z okazji zbliżającego się Dnia Matki. A ponieważ teksty te sa ozdobione motywami kwiatowymi, można wykorzystać je także jako piękne okolicznościowe karty dla mam. Warto dać dziecku możliwość wyboru takiego tekstu, który najbardziej mu się spodoba. I zachęcić je, by samodzielnie pokolorowało lub pomalowało kwiaty przy wierszu.

Pisanie po śladzie

jest ćwiczeniem, które wspiera rozwój dziecka kilkuletniego. A ponadto uczy je koncentracji, cierpliwości i wytrwałości. Niezmiennie przy tej okazji przypominamy że warto kontrolować, w jaki sposób dziecko trzyma narzędzie do pisania: ołówek, pisak czy długopis. Warto również dbać o to, żeby od początku był to chwyt prawidłowy, a jednocześnie najbardziej wygodny dla dziecka.

W przypadku dzieci starszych,

umiejących już pisać, można takie szablony wykorzystać do innych zajęć twórczych. Takim zajęciem może być na przykład przepisanie życzeń według wzoru na samodzielnie przygotowana laurkę, odwzorowanie ich na lekko przebijającym papierze (śniadaniowym albo takim do pieczenia), czy wreszcie przebicie ich przez kalkę. Wszystkie te rodzaje ćwiczeń pozwalają wzmacniać rękę i sprawiają, że stopniowo wydłużają się okresy koncentracji dziecka na pisaniu, a samo pismo staje się coraz bardziej czytelne i staranne.

Szablony do pisania po śladzie

sa kolejnym – po serii szablonów do rysowania – elementem naszych działań adresowanych do rodziców i dzieci pozostających w czasie kwarantanny w domach. Staramy się w ten sposób jednych i drugich wspierać w takim organizowaniu dziecięcych zajęć, aby było one ciekawe i angażujące, jak również aby miały walory edukacyjne.

W grupie

bezpłatnych materiałów edukacyjnych można w naszym sklepie znaleźć już m. in.:

W planach mamy udostępnienie kolejnych szablonów do rysowania, jak również do pisania, a także inne rodzaje materiałów. Zachęcamy do pobierania i życzmy dobrej zabawy. 🙂

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *