Aktualności

Od kropki do kodu 2 już w sprzedaży!

Od kropki do kodu 2

Od kropki do kodu 2 – druga część ćwiczeń PUS wprowadzających do kodowania jest już w sprzedaży. To książeczka adresowana do dzieci w wieku od 6 lat wzwyż. Jest ona kontynuacją cieszącej się wielkim powodzeniem części pierwszej, wydanej w 2019 r.

Od kropki do kodu 2

tak jak część 1., zawiera ćwiczenia do kodowania w trybie off line – bez komputera, za to w zabawach wzmacniających koncentrację i logiczne myślenie. Celem tych zabaw jest uczenie dzieci takiego działania, które polega na poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, dostrzeganiu reguł i analogii i wyciąganiu z nich wniosków. Mają one formę ciekawych łamigłówek, które przyciagaja i angażują uwagę dzieci.

Ćwiczenia

znajdujące się w książeczce PUS Od kropki do kodu 2 opieraja się przede wszystkim na dobrej zabawie. Ale oprócz tego ucza rozróżniania kierunków, przeliczania pól i poruszania się po planszy, orientowania się w tabelach i w układzie współrzędnych. Wszystko to poprzez ciekawe zabawy z kolorami i strzałkami. Można stosować je jako materiał uzupełniający w szkole, jak również na zajęciach pozalekcyjnych. Świetnie sprawdza się w edukacji domowej.

Kodowanie i elementy programowania

stanowia obecnie integralna część edukacji, w tym edukacji wczesnoszkolnej. Wpisano je nawet do podstawy programowej młodszych klas szkoły podstawowej. A to dlatego, że umiejętność twórczego rozwiązywania problemów jest dzisiaj jedną z tych najbardziej cenionych i pożądanych. Trzeba ją ćwiczyć i rozwijać od najmłodszych lat. Temu właśnie służą książeczki Od kropki do kodu.

Od kropki do kodu 2

obejmuje ćwiczenia trudniejsze od tych, z którymi mamy do czynienia w części pierwszej. Dlatego rozpoczynając z PUS-ami zabawy na kodowanie warto sięgnąć najpierw właśnie po część pierwsza, czyli Od kropki do kodu 1.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *