Aktualności

Szablony do rysowania

Szablony do rysowania, zwierzęta

Szablony do rysowania

po śladzie – zwierzęta to kolejny (po szablonach wielkanocnych) plik bezpłatnych materiałów edukacyjnych, które można pobrać z naszej strony, a następnie wydrukować i wykorzystać w dziecięcych zabawach. Takie szablony są atrakcyjnym materiałem edukacyjnym, który nie tylko pomoże dziecku poćwiczyć rękę i rysowanie linii ciągłych, ale przede wszystkim dostarczy dobrej zabawy. A to w czasie powszechnej kwarantanny i pozostawania w domach jest bezcenne. 🙂

Rysowanie po śladzie

Uzupełniając taki szablon dziecko ćwiczy rękę i przygotowuje się do nauki pisania. Warto zwracać uwagę, czy wykonując takie ćwiczenia dziecko prawidłowo trzyma kredkę, ołówek lub pisak. Poza ćwiczeniem ręki i prawidłowego chwytu, w trakcie takiej zabawy dziecko ćwiczy także koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową. A umiejętności te są niezbędne do tego, aby nauka pisania przebiegała właściwie.

Szablony do rysowania

po śladzie – zwierzęta są już drugim udostępnionym przez nas plikiem, który można wykorzystywać w nauczaniu domowym. Poziom trudności tych szablonów jest zróżnicowany; są wśród nich i łatwiejsze, odpowiednie dla dzieci młodszych, jak i trudniejsze, które można zaproponować dzieciom starszym.

Plik – zwierzęta

zawiera następujące szablony:

 • baranek
 • delfin
 • miś
 • motyl
 • ptaszek
 • rybka
 • żółw

Po wykonaniu ćwiczenia

i narysowaniu całego obrazka, warto zachęcić dziecko do dalszej aktywności twórczej. Można tu zaproponować:

 • pokolorowanie obrazka kredkami lub pomalowanie farbami
 • wyklejenie go skrawkami kolorowego papieru bądź bibuły
 • wyklejenie go mozaiką z kulek zwiniętych ze skrawków kolorowych gazet albo czasopism
 • wyklejenie go plasteliną
 • przerysowanie go na papierze śniadaniowym
 • odbicie go przez kalkę
 • własnoręczne przygotowanie ramki do postawienia na półce lub powieszenia na ścianie

Wszystkie wymienione propozycje są nadal zabawami, w których dziecko ćwiczy rękę i małą motorykę. A dodatkowo uruchamiają one kreatywność, jak i procesy twórczego myślenia.

Gotowe obrazki

można ponadto wykorzystać jako pretekst do rozmów o zwierzętach, o ich cechach i wyglądzie, o ich zwyczajach czy o środowisku życia. Kolejnym etapem takich domowych zabaw może być wspólne poszukiwanie w książkach lub internecie dalszych wiadomości o zwierzętach, porównanie rysunków wykonanych na bazie szablonów ze zdjęciami zwierząt, jak również sięgnięcie po grę planszową o zwierzętach lub nawet samodzielne jej przygotowanie.

Dzięki takim aktywnościom dziecko nie tylko zdobędzie nowe wiadomości, ale także w sposób ciekawy i różnorodny poćwiczy wszystkie ważne umiejętności.

Szablony do rysowania

po śladzie, jak i inne materiały edukacyjne, które proponujemy, przydadzą się nie tylko obecnie, w trakcie powszechnej kwarantanny, gdy dzieci cały swój czas spędzają w domu i gdy trzeba jeśli nie wymyślać, to przynajmniej proponować im ciekawe zajęcia, które pozwolą je zająć i spędzić ten czas twórczo i pożytecznie. Przydadzą się także wtedy, gdy sytuacja już się unormuje i gdy dzieci wrócą do szkól i przedszkoli, a rodzice do pracy poza domem.

Wsparcie w czasie kwarantanny

Chcemy, aby to nasze działanie było dla Państwa – dla rodziców i nauczycieli formą wsparcia w tym niełatwym okresie. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że nie każdy ma czas, umiejętności i możliwości, ażeby samemu wymyślać twórcze zajęcia dla dzieci. Dlatego zajęliśmy się tym my, wszak wymyślanie i opracowywanie materiałów edukacyjnych dla najmłodszych jest tym, na czym znamy się najlepiej. ?

Zapraszamy do pobierania naszych plików i życzymy dobrej zabawy. ?

Zwierzęta – szablony do rysowania po śladzie

Wielkanoc – szablony do rysowania po śladzie

Wiosenne kwiaty – szablony do rysowania po śladzie

Pojazdy – szablony do rysowania po śladzie

Sprzęty domowe – szablony do rysowania po śladzie

Dzień Mamy – szablony do pisania po śladzie

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *