Aktualności

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania, baner

Materiały do pobrania

 

materiały do pobrania to nasza zupełnie nowa propozycja, skierowana zarówno do nauczycieli, jak i rodziców. Znajdą w niej Państwo różnego rodzaju materiały edukacyjne, które będzie można pobrać, a następnie wydrukować i wręczyć dzieciom do wykonania.

 

Materiały do pobrania

 

mają być dla Państwa pomocą, która umożliwi zarówno w domu, jak i w placówkach edukacyjnych organizowanie dzieciom zajęć edukacyjnych połączonych z zabawą. Te zajęcia pozwolą dzieciom ćwiczyć i utrwalać różne umiejętności. W pierwszej kolejności proponujemy Państwu materiały o tematyce związanej z Wielkanocą, które będzie można wykorzystać już w najbliższych dniach. Są to szablony do rysowania po śladzie. Pierwsza partia obejmuje kilka rysunków. Uzupełniając taki szablon dziecko ćwiczy rękę i przygotowuje się do nauki pisania. Warto zwracać uwagę na to, czy wykonując takie ćwiczenia dziecko prawidłowo trzyma kredkę, ołówek czy pisak. Poza ćwiczeniem ręki i prawidłowego chwytu, w trakcie takiej zabawy dziecko ćwiczy także koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchowa. A umiejętności te są niezbędne do tego, aby nauka pisania przebiegała właściwie.

 

Szablony do rysowania po śladzie

 

to jedna z ulubionych zabaw starszych przedszkolaków i młodszych uczniów. Mocno angażuje ona uwagę dziecka i pomaga ćwiczyć skupienie. Wiele dzieci przy takiej zabawie wycisza się i uspokaja.

 

Po wykonaniu ćwiczenia i narysowaniu całego obrazka, warto zachęcić dziecko do dalszej aktywności twórczej. Można tu zaproponować:

 

  • pokolorowanie obrazka kredkami lub pomalowanie farbami
  • wyklejenie go skrawkami kolorowego papieru bądź bibuły
  • wyklejenie go mozaika z kulek zwiniętych ze skrawków kolorowych gazet albo czasopism
  • wyklejenie go plastelina
  • przerysowanie go na papierze śniadaniowym
  • odbicie go przez kalkę
  • własnoręczne przygotowanie ramki do postawienia na półce lub powieszenia na ścianie

 

Wszystkie wymienione propozycje są nadal zabawami, w których dziecko ćwiczy rękę i mała motorykę. A dodatkowo uruchamiają kreatywność i procesy twórczego myślenia.

 

Materiały do pobrania,

 

które proponujemy, przydadzą się nie tylko obecnie, w trakcie pandemii i ogólnej kwarantanny, gdy dzieci cały swój czas spędzają w domu i gdy trzeba jeśli nie wymyślać, to przynajmniej proponować im ciekawe zajęcia, które pozwolą je zająć i spędzić ten czas twórczo i pożytecznie. Materiały te przydadzą się również wtedy, gdy sytuacja już się unormuje i gdy dzieci wrócą do szkól i przedszkoli, a rodzice do pracy poza domem. Dlatego sukcesywnie będziemy zamieszczać tutaj nowe pliki z kolejnymi szablonami do rysowania po śladzie. Postaramy się, aby każda seria takich szablonów była poświęcona określonej wybranej tematyce. Z czasem planujemy także zamieszczać materiały edukacyjne w innej formie.

 

Wsparcie w czasie kwarantanny

 

Chcemy, aby to nasze działanie było dla Państwa – dla rodziców i nauczycieli formą wsparcia w tym niełatwym okresie. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że nie każdy ma czas, umiejętności i możliwości, ażeby samemu wymyślać tego typu twórcze zajęcia dla swoich dzieci. Zajęliśmy się tym więc my, bo wymyślanie i opracowywanie materiałów edukacyjnych dla najmłodszych jest tym, czym zajmujemy się na co dzień i na czym znamy się najlepiej. 🙂

 

Zapraszamy do pobierania naszych plików i życzymy dobrej zabawy. 🙂

Wielkanoc – szablony do rysowania po śladzie

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *