Aktualności

PUS z wyróżnieniem KOPD

Świat przyjazny dziecku

PUS z wyróżnieniem KOPD – taką niezwykle miłą wiadomością pragniemy się z Państwem podzielić. 🙂 System Edukacji PUS otrzymał wyróżnienie w kategorii „Edukacja” w XVIII edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku”, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Celem konkursu „Świat przyjazny dziecku”

jest wyłonienie i nagrodzenie takich

  • produktów
  • miejsc
  • projektów oraz
  • portali dla dzieci

które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz wrażliwość estetyczna dziecka. KOPD chce w ten sposób promować najbardziej bezpieczne i wartościowe, a także spełniające najwyższe standardy szeroko rozumiane produkty przeznaczone dla dzieci.

Wspieranie działalności KOPD

Firmy, które decydują się na udział w konkursie, wnoszą opłatę konkursowa. Zebrane w ten sposób środki KOPD przeznacza na swoje statutowe działania takie jak:

  • bezpłatną pomoc prawna i psychologiczna
  • mediacje rodzinne
  • diagnozę i terapię psychologiczna dzieci i rodzin

W jury konkursu

„Świat przyjazny dziecku” zasiada kilkanaście osób, a są wśród nich m.in.: Mirosława Katna – przewodniczaca KOPD, Artur Barciś, Dorota Zawadzka, Ania Oka – autorka poczytnego bloga Zabawkator, Anna Wakulak – redaktor naczelna branżowego czasopisma „Rynek Zabawek„. A jak wygląda praca jury? Wszyscy zbierają się w miejscu, gdzie zgromadzone są nadesłane do konkursu produkty, a następnie każdy dokładnie zapoznaje się z nimi wszystkimi, bierze do rak, czyta instrukcje, sprawdza, jak co działa i jakie daje rezultaty. Dopiero po takich oględzinach każdy członek jury wystawia każdemu produktowi ocenę. Oczywiście, jury rozmawia, dyskutuje, a czasem nawet się spiera. Ostatecznie, po takich naradach typuje się te produkty, te projekty i te miejsca, które zdobywają nagrody i wyróżnienia.

PUS z wyróżnieniem KOPD

– ta wiadomość to dla nas powód wielkiej satysfakcji i zadowolenia. Wielu nauczycieli i rodziców często dzieli się z nami swoimi pozytywnymi wrażeniami i opiniami na temat PUS-ów, dlatego wiemy, że są one cenione przez specjalistów i lubiane przez dzieci. Ale wyróżnienie KOPD jest dla nas i dla naszych Klientów niejako oficjalnym potwierdzeniem, że to naprawdę wartościowa i spełniająca najwyższe standardy pomoc edukacyjna dla dzieci.

Przy tej okazji

warto przypomnieć, że kilka już tych nagród i wyróżnień KOPD zdobyliśmy 🙂 ; we wcześniejszych edycjach konkursu „Świat przyjazny dziecku” nagrodzone lub wyróżnione zostały produkty:

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *