Aktualności

Do grona Partnerów PUS

Partner PUS

Do grona Partnerów PUS dołączył właśnie kolejny gabinet logopedyczny. Prowadzi go p. Elżbieta Dawidek – logopeda, terapeuta ACC i trener z Parczewa w woj. lubelskim. Serdecznie witamy ją w tym gronie.:-)

Nowy Partner PUS

prowadzi swoją działalność głównie jako logopeda mobilny, dojeżdżający do domów swoich pacjentów. To forma bardzo wygodna zarówno dla samej p. Elżbiety, jak i dla jej podopiecznych, gdyż często są to osoby niepełnosprawne.

Jako logopeda mobilny

p. Elżbieta musi tak dobierać pomoce edukacyjne i terapeutyczne, z których korzysta podczas terapii, aby nie zajmowały dużo miejsca i aby można je było łatwo spakować do torby czy samochodowego bagażnika. Do takich pomocy niewątpliwie należą PUS-y. Nie zabierają dużo miejsca i są łatwe w transporcie, zwłaszcza jeśli są umieszczone w PUS-owej skrzynce. P. Elżbieta uważa również, że „magia tych pomocy leży w czytelności, w oryginalności zadań, a także w tym, że można je robić na czas. Nie są zbyt dziecinne. Wymagają skupienia uwagi. Pozwalają na rozwijanie wielu elementów: koncentracji uwagi, dopasowywania; (w czasie pracy z PUS-ami) trzeba być bardzo uważnym i wykazać się niesamowitą cierpliwością.” I dodaje: „Można również wspomagać się komunikacją alternatywną podczas wyszukiwania odpowiedzi, a to jest dla moich pacjentów na wagę złota, bo większość z nich w ogóle nie mówi.”

Do grona Partnerów PUS

może dołączyć niepubliczny gabinet, poradnia lub pracownia logopedyczna, pedagogiczna, terapeutyczna, która w swojej codziennej pracy z dziećmi korzysta z Systemu Edukacji PUS, jak również innych pomocy i materiałów naszego wydawnictwa. Szczegóły dotyczące programu Partner PUS znajdują się tutaj.

Related Posts