Aktualności

Zielony Słoń z Rusinowa

Zielony slon, gabinet logopedyczny

Zielony Słoń z Rusinowa (woj. mazowieckie, powiat Przysucha) to kolejny gabinet logopedyczny, który otrzymał tytuł Partnera PUS. Jego właścicielką jest p. Monika Jędrzejczak-Wieczorek. P.Monika jest polonistką i logopedką. Ukończyła szkolenie z zakresu terapii ręki i kinesiotapingu, jest instruktorem Masażu Shantala. Obecnie przygotowuje się także do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. 

W swoim gabinecie

p. Monika prowadzi działania z zakresu:

  • diagnozy i terapii logopedycznej 
  • konsultacji logopedycznych 
  • terapii dysleksji 
  • treningu koncentracji 

Zielony Słoń z Rusinowa

działa dopiero od dwóch lat, ale już zyskał wielu pacjentów i podopiecznych. To miejsce, gdzie dzieci mogą liczyć na świetną zabawę, a ich rodzice na troskę i zrozumienie ich potrzeb. P. Monika zajmuje się dziećmi i młodzieżą z dyslalią, z opóźnionym rozwojem mowy, oligofazją, z autyzmem i zespołem Aspergera. Pomaga również dzieciom, które mają trudności z nauką czytania czy koncentracją uwagi.

Nowoczesność w gabinecie

Zielony Słoń zagościła już od momentu jego otwarcia. Właścicielka pozyskała bowiem środki z funduszy unijnych, które pozwoliły jej na wyposażenie gabinetu w nowoczesne narzędzia i oprogramowanie multimedialne, m. in. screeningwy audiometr tonalny do przesiewowych badań słuchu czy stanowisko komputerowe z panelem dotykowym, na którym dzieci pracują w oparciu o specjalistyczne programy logopedyczne.

Od początku istnienia gabinetu

p. Monika korzysta jednak również z PUS-ów, z którymi po raz pierwszy zetknęła się już w czasie swoich studenckich praktyk. Gdy podjęła decyzję o otwarciu własnego gabinetu, PUS-y były jednymi z pierwszych pomocy, jakie się w nim znalazły. „PUS, oprócz bardzo szerokiego pola ćwiczonych umiejętności, przypadł mi do gustu ze względu na możliwość kreowania u dzieci samodzielnego działania. Rozwiązując zadanie dziecko za chwilę ma możliwość sprawdzenia swoich postępów lub popełnionych błędów. Ta natychmiastowa informacja zwrotna jest bardzo ważna dla współczesnych dzieci, które na co dzień stykają się z różnego rodzaju grami czy aplikacjami. W świecie wirtualnym wszystko dzieje się tu i teraz. Ten wspólny mianownik, tu i teraz, sprawia, że zabawa i nauka z PUS jest dla dzieci atrakcyjna. Bawię się, uczę i sprawdzam tu i teraz.” – pisze p. Monika. I dodaje: „Pomoce PUS są stałym elementem zajęć terapeutycznych w gabinecie Zielony Słoń.”

Ostatnio p. Monika zastosowała PUS-y w terapii chłopca z autyzmem. Pisze o tym doświadczeniu tak: „Moim ostatnim odkryciem terapeutycznym jest wykorzystanie pomocy PUS do pracy z osobami z autyzmem. Jestem zaskoczona i jednocześnie zachwycona, że pomoce, z którymi praktykuję od dawna, tak świetnie się sprawdzają.”

Zielony Słoń z Rusinowa

otrzymał tytuł Partnera PUS i tym samym został wpisany na listę wszystkich Partnerów PUS, która jest dostępna tutaj. Znajdują się na niej gabinety i poradnie, które polecamy uwadze rodziców i opiekunów, poszukujących dla swoich dzieci miejsc sprawdzonych i przyjaznych.

Zielony Słoń+PUS Zielony Słon_certyfikat

Related Posts