Aktualności

PUS-owe premiery – Sylabowe potyczki

sylabowe potyczki 1-4

PUS-owe premiery – Sylabowe potyczki to zupełnie nowa 4-częściowa seria, która właśnie wzbogaciła gamę książeczek dostępnych w Systemie Edukacji PUS. 

 

Sylabowe potyczki

służą do nauki czytania metodą sylabową i przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Przydadzą się także dzieciom starszym, które z różnych powodów mają z czytaniem problemy. Można stosować je w terapii dzieci z dysleksją.

PUS-owe premiery – Sylabowe potyczki

zawierają ćwiczenia ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od łatwiejszych do trudniejszych. Wszystkie teksty napisano dużymi literami i prostą, bezszeryfową czcionką, co znacznie ułatwia dziecku koncentrację na zadaniu. Mocno zróżnicowana forma ćwiczeń sprawia, że dziecko nie czuje się nimi znużone i jest w stanie dłużej zachować niezbędny poziom koncentracji.

Oprócz nauki czytania Sylabowe potyczki

pozwalają ćwiczyć analizę i syntezę wzrokową i słuchową, pamięć, umiejętność obserwacji, kojarzenia, jak też logicznego myślenia. Pasjonaci zagadek znajdą w tych książeczkach także takie ćwiczenia, dzięki którym trenujemy odgadywanie ukrytych szyfrów i kodów.

Seria Sylabowe potyczki

obejmuje następujące książeczki:

PUS-owe premiery – Sylabowe potyczki

mogą być wykorzystywane jako materiał wspomagający na zajęciach w szkole, w edukacji domowej, a także w terapii pedagogicznej i logopedycznej. Sprawdzą się w świetlicach szkolnych i dziecięcych klubach.

Related Posts