Aktualności

Wreszcie są!

już są, logopedyczne potyczki

Z wielką satysfakcją informujemy, że właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży długo oczekiwane części 1. i 2. mini serii PUS Logopedyczne potyczki.:-)  Tym samym ta składająca się z czterech części seria jest już kompletna. 

 

Logopedyczne potyczki

to książeczki zawierające zadania, zagadki i ćwiczenia logopedyczne, adresowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które umieją już czytać, lecz mają problemy z automatyzacją niektórych głosek.

Ćwiczenia skonstruowano i ułożono zgodnie z zasadą stopniowania trudności, czyli od łatwiejszych do trudniejszych. Ich różnorodność pozwala dzieciom ćwiczyć nie tylko prawidłową wymowę, ale także szereg innych umiejętności takich jak: myślenie logiczne, koncentracja uwagi, analiza wzrokowa i słuchowa, kategoryzowanie, szeregowanie, układanie sekwencji. Niektóre z nich opierają się na tak lubianym przez dzieci absurdalnym humorze, co jeszcze bardziej przyciąga ich uwagę.

Seria składa się z następujących tytułów:

  1. Głoski ciszące
  2. Głoski syczące
  3. Głoski szumiące
  4. Głoski L – R

Autorką „Logopedycznych potyczek”

jest Magdalena Rybka, ceniona logopedka, pracująca na co dzień z dziećmi w różnym wieku i z różnymi problemami logopedycznymi. Jest ona także popularną blogerką, która na swoim blogu porusza wiele ważnych tematów z zakresu logopedii i rozwoju dziecka. To także zdolna rysowniczka, która dla urozmaicenia zajęć logopedycznych często przygotowuje własne, bardzo charakterystyczne czarno-białe ilustracje, które przyciągają uwagę dzieci i uatrakcyjniają żmudne ćwiczenia. Również na potrzeby serii Logopedyczne potyczki p. Magda przygotowała specjalny cykl rysunków, które znalazły się w poszczególnych książeczkach.

UWAGA! Dotyczy to także wydanych wcześniej części 3. i 4.:-) W nowym, kolejnym już nakładzie tych książeczek znajdują się już tylko ilustracje autorstwa p. Magdy. Dzięki temu książeczki jeszcze zyskały na atrakcyjności. 🙂

Wreszcie są!

Seria Logopedyczne potyczki może być wykorzystywana w gabinetach logopedycznych, w ramach terapii pedagogicznej, a także w edukacji domowej, czy zwykłych zabawach. Rozwiązywanie zawartych w książeczkach ćwiczeń przy jednoczesnym układaniu klocków w zestawie kontrolnym PUS mocno i skutecznie angażuje uwagę dziecka. Dzięki temu jest ono skoncentrowane na ćwiczeniu i chętnie dąży do znalezienia właściwego rozwiązania. Może także samodzielnie skontrolować poprawność wybranych odpowiedzi. Otrzymanie wzoru kontrolnego zgodnego z wzorem znajdującym się w książeczce to dla dziecka wielka satysfakcja i nagroda. To nie tylko bardzo atrakcyjny dla dzieci sposób nauki, ale również doskonały motywator do dalszych działań i ćwiczeń.

Logopedyczne potyczki 1 i 2_baner

Related Posts