Aktualności

Od kropki do kodu 1 – nowość w serii PUS

Od kropki do kodu 1, wprowadzwnie do kodowania

Z wielką przyjemnością informujemy, że właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży zupełnie nową książeczkę PUS, zatytułowaną „Od kropki do kodu 1. Ćwiczenia wprowadzające do kodowania„.

Od kropki do kodu 1

to świetna propozycja dla dzieci w wieku 6-8 lat, które lubią łamigłówki i chętnie rozwiązują zadania logiczne, w których zachodzą określone reguły i analogie. Zawarte w niej ćwiczenia pozwalają utrwalać kierunki i zapoznać się z układem współrzędnych, a także wprowadzają w świat sekwencji, a wszystko to poprzez zabawy z kodami kolorystycznymi i strzałkami.

Kodowanie

i elementy programowania obecnie w szerokim zakresie włączane są w codzienną edukację szkolną, a nawet przedszkolną. Zaproponowane w książeczce Od kropki do kodu 1 uniwersalne zadania mogą być ciekawym materiałem uzupełniającym zajęcia z tego zakresu. Mogą też stanowić źródło inspiracji dla nauczycieli.

Domowe zabawy z kodowaniem

Od kropki do kodu 1 to także doskonała propozycja do pracy w domu, która sprawdzi się w edukacji domowej. Ze względu na konieczność

  • przeliczania,
  • odnajdywania się w przestrzeni
  • określania kierunków przy rozwiązywaniu zadań
  • pozwala na ćwiczenie uważności, spostrzegawczości i logicznego myślenia. Dzięki temu może być przydatna również w pracy terapeutycznej.

Pomyśl – Ułóż – Sprawdź

Rozwiązywanie zadań zawartych w książeczkach PUS przy jednoczesnym układaniu klocków w zestawie kontrolnym to nie tylko świetna zabawa połączona z samokontrolą. To także skuteczny sposób na zainteresowanie dzieci nowymi zagadnieniami, motywowanie ich do własnych działań i poszukiwania rozwiązań.

Related Posts