Aktualności

Świętujemy Dzień Matematyki

konkurs, plakat, zwierzaki figuraki

12 marca świętujemy Dzień Matematyki. W tym roku ma on charakter szczególny, gdyż obchodzimy go w Roku Matematyki.

2019 Rokiem Matematyki

Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Matematyki przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług polskich matematyków. Jego celem jest także upamiętnienie niezwykłego rozwoju matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz podkreślenie roli tej dziedziny nauki w rozwoju społeczeństwa polskiego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Celem obchodów Dnia Matematyki

jest pokazanie dzieciom ciekawej, przyjemnej strony matematyki i zachęcanie ich do zaporzyjaźniania się z tą dziedziną nauki. Organizowane w tym dniu gry i zabawy matematyczne dają okazję do pokazania im, że matematyki nie trzeba się bać, wręcz przeciwnie, że można ją lubić. Chodzi o to, by pokazać dzieciom, że matematyka jest ciekawa, a nawet że może być piękna i fascynująca. Ma to szczególne znaczenie obecnie, kiedy tak wielu uczniów twierdzi, że matematyki nie lubi i nie rozumie.

Nasi Klienci i Czytelnicy

doskonale wiedzą, że wiele naszych pomocy i materiałów poprzez zabawę skutecznie wspiera rozwój dziecięcych zainteresowań matematyką i ułatwia wejście w świat matematycznych pojęć, działań i poszukiwań. Często pokazujemy ciekawe przykłady zabaw matematycznych i zapraszamy do nich i placówki edukacyjne, i rodziców wraz dziećmi. Bo matematyką warto się bawić. I to już od najmłodszych lat. 🙂

Wielki konkurs dla dzieci

Aby zaznaczyć i podkreślić, że matematyka jest nam bliska i że chcemy, aby dzieci matematykę lubiły, wspólnie z Pedagogika Specjalna – Portal dla Nauczycieli właśnie dzisiaj, w Dniu Matematyki zapraszamy je do matematycznych zabaw i do wzięcia udziału w konkursie pn. „Niezwykłe Zwierzaki Figuraki”. Wszystkie szczegóły oraz regulamin konkursu można znaleźć tutaj.

Matematyka i kreatywność

Biorąc udział w konkursie dzieci nie tylko zapoznają się w czasie zabawy z figurami i pojęciami geometrycznymi, ale będą mogły także wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Może to być także dobry pretekst do rozmów o matematyce i do innych zabaw matematycznych. Wraz z oragnizatorami czekamy na liczne zgłoszenia.:-)

Zwierzaki-figuraki-plakat

Related Posts