Aktualności

Bądźmy kreatywni

Bądźmy kreatywni

Bądźmy kreatywni to hasło naszej nowej promocji, obowiązującej w marcu.


Do tej promocji

wybraliśmy 3 produkty, które pozwają doskonale kreatywność ćwiczyć:

Teraz są one dostępne w cenach obniżonych aż o 10 %. Promocja obowiązuje do końca marca lub do wyczerpania zapasów.Bądźmy kreatywni

Kreatywność to dziś niezwykle potrzebna cecha, którą warto kształtować i rozwijać już do najwcześniejszego dzieciństwa.

Kreatywność to inaczej postawa twórcza; to otwartość na nowe pomysły, skojarzenia, idee i koncepcje; to jednocześnie umiejętność generowania własnych pomysłów i tworzenia własnych rozwiązań. Osoba kreatywna potrafi przedstawiać takie pomysły, które pozwalają zaspokoić jakieś potrzeby lub rozwiązać określone problemy. Taka osoba charakteryzuje się zwykle wysoko rozwiniętą wyobraźnią i na drodze poszukiwania nowych rozwiązań nie obawia się popełniania błędów. Jeśli orientuje się, że w procesie szukania rozwiązania popełniła błąd, wyciąga z niego wnioski i nadal podąża wyznaczoną drogą.


Ćwiczenie kreatywności i rozwijanie wyobraźni

w dzieciństwie może odbywać się na wiele sposobów. Proponując dziecku zabawy twórcze możemy sięgać po różne pomoce i narzędzia: od klocków poprzez układanki, zajęcia plastyczne: rysowanie, malowanie, wycinanie, wydzieranie, wyklejanie, składanie itp., po pisanie.

Kreatywność można ćwiczyć także w takich czynnościach jak na przykład taniec, fotografia, film, gotowanie, szycie, ogrodnictwo, układanie zagadek i łamigłowek. To tylko wybrane przykłady. Każde z takich zajęć rozwija kreatywność nie tylko u dzieci, ale również u osób dorosłych. Warto wybrać takie, które sprawiają nam przyjemność i dają satysfakcję i podejmować je chociaż co jakiś czas.


Mozaiki i tangram,

które wybraliśmy do akcji Bądźmy kreatywni, świetnie wspierają rozwój wyobraźni i nasze twórcze podejście do rozwiązywania problemów. Mamy mniejszy lub większy zbiór klocków, z których należy ułożyć określony wzór. Musimy wybrać te, które będą nam potrzebne, potem musimy nimi manipulować, próbować różnych zestawień tak, aby w efekcie otrzymać obraz pokazany na karcie z wzorem.

Ważne jest, aby podejmując tego typu zajęcia, stopniować sobie ich poziom trudności, czyli zaczynać od rzeczy (w tym przypadku wzorów) łatwiejszych i powoli przechodzić do zadań trudniejszych. Ułożenie wzoru łatwiejszego daje nam satysfakcję oraz poczucie sukcesu i pozwala z zapałem podejść do kolejnego zadania.


Ale to nie wyczerpuje możliwości,

jakie dają nam dostępne w promocji Bądźmy kreatywni produkty. Możemy z ich pomocą tworzyć własne zestawienia, wzory, kompozycje i obrazy. Kiedy próbując różnych zestawień i kombinacji, wybierając jedne, a odrzucając inne, wreszcie ułożymy z tych klocków własny, zupełnie oryginalny obraz, który nam się spodoba, odczujemy zadowolenie i satysfakcję. Będziemy mogli wtedy powiedzieć o sobie: „Tak, jestem kreatywny”.:-)


Ćwiczmy w ten sposób

kreatywność swoją (bo kto powiedział, że dorośli nie mogą się bawić klockami? 😉 ) i naszych dzieci. Zachęcajmy je do sięgania po klocki i nie ingerujmy zbytnio, gdy tworzą z nich to, co podpowiada im wyobraźnia. Nie krytykujmy, lecz zawsze pytajmy, co przedstawia własny obraz czy budowla dziecka. Oprócz tego, że w ten sposób wspieramy jego rozwój i kreatywność, możemy się też o nim dużo dowiedzieć.:-)


Bądźmy kreatywni to akcja

skierowana zarówno do rodziców, jak i nauczycieli i pedagogów oraz całych placówek edukacyjnych. Skorzystajcie z naszej promocji i ćwiczcie kreatywność każdego dnia.:-)

Related Posts