Aktualności

6 zupełnie nowych książeczek PUS

Nowe książeczki PUS

2018-10-23  6 zupełnie nowych książeczek PUS – taką mamy dzisiaj dobrą wiadomość. 🙂

System Edukacji PUS wzbogacił się właśnie aż o 6 nowych tytułów! Dwa z nich to kontynuacja znanej i lubianej mini serii Dla przedszkolaków, a pozostałe cztery to zupełnie nowe tytuły. 

 

6 nowych książeczek PUS:

6 nowych książeczek PUS

z największą przyjemnością informujemy, że autorką książeczek z serii Logopedyczne potyczki jest Magdalena Rybka, logopedka oraz znana, ceniona i lubiana blogerka, poruszająca na swoim blogu Logopedarybka.pl  tematy związane z logopedią i rozwojem dziecka. P. Magda jest także jednym z Partnerów PUS. Jak więc widać, współpraca z naszymi Partnerami może przybierać i taką formę. 🙂 

P. Magda przygotowała dwa zestawy ćwiczeń w systemie PUS przeznaczonych dla dzieci umiejących już czytać, lecz mających trudności z prawidłową wymową niektórych głosek.

Na chwilę obecną w serii Logopedyczne potyczki dostępne są książeczki z ćwiczeniami na głoski szumiące i głoski L-R; książeczki z ćwiczeniami na głoski ciszące i syczące są w przygotowaniu. 

Wartą podkreślenia nowością jest także i to, że p. Magda narysowała tak charakterystyczne dla siebie czarno-białe rysunki, które znalazły się przy niektórych ćwiczeniach oraz na okładkach książeczek.

 

6 zupełnie nowych książeczek PUS 

Na uwagę zasługuje też zupełnie nowa książeczka, zatytułowana Koduj, szyfruj. Ćwiczenia wprowadzające do kodowania, która jest początkiem nowej mini serii książeczek zawierających ćwiczenia wprowadzające dzieci w tematykę związaną z kodowaniem i programowaniem. Jesteśmy pewni, że ta książeczka spodoba się i dzieciom, i nauczycielom, i rodzicom. I że będzie bardzo przydatna w szkole, na świetlicy i w edukacji domowej, wszak kodowanie i programowanie jest wpisane nawet do aktualnej podstawy programowej.

 

Wśród 6 nowych książeczek PUS 

znajduje się również tytuł Kto ty jesteś? Wiedza o Polsce w pytaniach i odpowiedziach z ćwiczeniami z historii, geografii i kultury Polski. Ta książeczka jest naszym własnym wkładem w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki niej chcemy przybliżyć dzieciom najważniejsze postaci i wydarzenia z historii Polski oraz najważniejsze wiadomości z zakresu geografii i kultury naszego kraju. Mamy nadzieję, że zawarte w książeczce zagadki i ćwiczenia staną się pretekstem do ważnych rozmów z dziećmi o Polsce. 

 

Wszystkie nowe książeczki 

są już dostępne w naszym sklepie i zostaną zaprezentowane na najbliższych Targach Książki w Krakowie, które rozpoczynają się 25 października i na które serdecznie wszystkich zapraszamy. 🙂 

Dzisiaj już możemy zdradzić, że jednym z naszych gości na stoisku będzie p. Magda Rybka, która w piątek 26 października w godz. 17.00 – 19.00 dla wszystkich chętnych będzie podpisywać nowe książeczki z serii Logopedyczne potyczki. 

 

 

 

 

Related Posts