Aktualności

Grupa piramid powiększa się aż o 4 nowe tytuły

Grupa piramid powiększa się aż o 4 nowe tytuły

2018-09-28  Grupa piramid powiększa się aż o 4 nowe tytuły! To dobra wiadomość dla wszystkich fanów tych układanek edukacyjnych. Do dotąd dostępnych dołączyły właśnie:

 

Grupa piramid powiększa się aż o 4 nowe tytuły

i dzięki temu w naszej ofercie znaleźć można już 10 piramid. Układanie piramidy jest proste i odbywa się na zasadzie gry w domino tyle, że gracz dokłada element do elementu nie z dwóch, a z trzech stron. Kolorowe linie brzegowe i gwiazdki na łączeniach trójkątów stanowią element samokontroli. W efekcie prawidłowego rozwiązania wszystkich zadań i ułożenia wszystkich trójkątów gracze otrzymują dużą piramidę.

 

Piramidy stosuje się

do zabawy indywidualnej i grupowej, jako materiał wspomagający w przedszkolu, szkole czy edukacji domowej oraz jako materiał do terapii pedagogicznej. Doświadczenia wielu nauczycieli potwierdzają, że dzieci bardzo lubią układać piramidy. Samodzielne rozwiązywanie zadań zawartych na poszczególnych trójkątach i samodzielne sprawdzanie poprawności ich wykonania jest zajęciem bardzo angażującym uwagę i dającym dużą satysfakcję oraz motywującym do dalszych działań.

 

Piramida jako forma nauki połączonej z zabawą

rekomendowana jest przez logopedów, pedagogów i psychologów jako bardzo wartościowy materiał edukacyjny. Pomaga ona rozwijać u dzieci zdolność myślenia i zapamiętywania, uczy wytrwałości, wzmacnia koncentrację i skutecznie pomaga przezwyciężać trudności, jakie mogą wystąpić w procesie edukacyjnym.

 

Pozostałe dostępne piramidy to:

 

 

Related Posts