Aktualności

Nowy Partner PUS – OREW w Gminie Kaliska

Partner PUS

2018-06-11 Nowy Partner PUS – OREW w Gminie Kaliska, czyli Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy to kolejna placówka, do której powędrował nasz certyfikat. 🙂 

 

Nowy Partner PUS – OREW w Gminie Kaliska 

rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2017 r. Jest placówką niepubliczną, która koncentruje się na pomocy dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Najważniejszym celem podejmowanych przez OREW działań jest wszechstronny rozwój wychowanków, wspomagany przez integralnie pojmowane nauczanie, kształcenie umiejętności i terapię. 

 

W Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Gminie Kaliska 

wychowankowie mogą korzystać z wielu różnych form terapii: z pomocy logopedy, fizjoterapeuty, a nawet hydroterapeuty. Kładzie się tam duży nacisk na częsty kontakt ze zwierzętami doceniając ich ogromną rolę w terapii. Z tego powodu dzieci mogą brać udział w zajęciach hipoterapii, dogoterapii i… alpakoterapii. Dostępne są zajęcia z muzyko- i arteterapii. Dzięki temu w praktyce realizuje się owo całościowe podejście do uczenia, wychowania i rehalibitacji. 

 

PUS w OREW 

materiały naszego wydawnictwa są często wykorzystywane w czasie zajęć w Ośrodku, ponieważ – jak mówi jego dyrektor, p. Marta Połom – „są czytelne i zrozumiałe dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Charakteryzują się trwałością i wysoką jakością. Odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne stanowią źródło bodźców zmysłowych, podnosząc efektywność pracy naszych wychowanków.” 

 

Partnerzy PUS 

pełne informacje o programie „Partner PUS” oraz aktualną listę partnerów można znaleźć tutaj

 

Related Posts