Aktualności

POMOCNA Poradnia psychologiczna dla dzieci, młodzieży i rodzin

POMOCNA, partner PUS

2018-05-10 POMOCNA Poradnia psychologiczna dla dzieci, młodzieży i rodzin z Bochni dołączyła wczoraj do grona Partnerów PUS. 🙂 Tym samym na mapie Polski przybyło kolejne miejsce oznaczone naszym certyfikatem, w którym w codziennej pracy z dziećmi wykorzystuje się pomoce i materiały naszego wydawnictwa. Poradnia znajduje się przy ul. Białej 18A. 

 

POMOCNA Poradnia psychologiczna dla dzieci, młodzieży i rodzin

została założona kilka lat temu przez p. Martę Knapińską. Pani Marta jest psychologiem i psychoterapeutą. Specjalizuje się w psychologii dziecka, ma także gruntowne przygotowanie do pracy z rodzinami. Jest instruktorem kynoterapii; w poradni p. Marcie i jej pacjentom zawsze towarzyszy bardzo sympatyczny pies BaMIŚ, kwalifikowany dogoterapeuta. 🙂 

 

Poradnia ujęła nas swoim logo, w którym widnieje Miś POMOCNIK z niebieskiem guzikiem zamiast lewego oczka. Przez ten guzik miś jest w pewnym sensie niepełnosprawny, a pomimo to wciąż się uśmiecha i jest szczęśliwy. Bo choć różni się od zwykłych misów, znalazł akceptację i zrozumienie. I tak właśnie z akceptacją i zrozumieniem p. Marta traktuje swoich pacjentów. 🙂  

 

W POMOCNEJ wiedzą, co dobre i co przynosi efekty

i dlatego w czasie zajęć p. Marta korzysta z wielu naszych pomocy i materiałów. Pisze o nich tak:

„Z systemem edukacji „Pomyśl – Ułóż – Sprawdź” zetknęłam się po raz pierwszy w trakcie szkolenia (…) w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie w grudniu 2014 r. Bardzo zainteresowała mnie wówczas koncepcja genialna w swej prostocie. Z jednej strony zwraca uwagę holistyczność: ćwiczenie specyficznych funkcji, zabawa, trening, nauka, samokontrola w jednym prostym narzędziu, z drugiej ogromny wachlarz zastosowania PUS-ów w zależności od potrzeb i możliwości. Poznając ofertę Wydawnictwa Epideixis odkryłam także inne innowacyjne w swej prostocie pomoce – Mozaikę, Paletę, Drążki edukacyjne, Stonogę Agatę. (…) Dzieci z trudnościami czy deficytami rozwojowymi bardzo często zmagają się z ograniczeniami w zakresie koncentracji czy trwałości uwagi, szybko się nużą czy zniechęcają, natomiast w przypadku PUS-ów i innych wspomnianych pomocy możliwość znużenia, zmęczenia czy zniechęcenia znacząco maleje”. 

 

Serdecznie witamy POMOCNĄ w gronie naszych Partnerów 

i życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z pracy terapeutycznej. Cieszymy się, że POMOCNA Poradnia psychologiczna dla dzieci, młodzieży i rodzin współpracuje z nami i rekomendujemy tę placówkę mieszkańcom Bochni i okolic. 

 

Przy okazji chcemy zwrócić uwagę, że grono Partnerów PUS staje się coraz bardziej różnorodne. 🙂 Są wśród nich gabinety logopedyczne, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, gabinety terapeutyczne i gabinety wsparcia rozwoju dziecka, które pracują z dziećmi o różnych potrzebach. Jeśli więc ktoś z Państwa poszukuje skutecznej pomocy dla swojego dziecka, pełnego zaangażowania oraz profesjonalnego podejścia, a przy tym ciepła i serdeczności, to każda z placówek znajdujących się na liście Partnerów PUS spełnia te wymogi. 

Już wkrótce przedstawimy kolejnych Partnerów PUS. 🙂 

 

Na zdjęciach p. Marta Knapińska oraz BaMIŚ. 

 

 

 

 

 

 

Related Posts