Aktualności

Klocki Dienesa – jak jeszcze można z nich korzystać

Klocki Dienesa, do rozwoju logicznego myślenia

2018-02-27 Klocki Dienesa – jak jeszcze można z nich korzystać – odpowiedź na to pytanie znaleźć można na naszym kanale na You Tube, gdzie jest już dostępny trzeci film poświęcony tej właśnie pomocy.

Zapraszamy do jego obejrzenia tutaj.

 

Klocki Dienesa

są uniwersalnym materiałem edukacyjnym, który może być używany w trakcie różnych zabaw dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Mogą służyć do nauki podstawowych kolorów i kształtów; do segregowania według określonych kryteriów, grupowania, odnajdywania cech wspólnych; do manipulowania i tworzenia mozaikowych obrazków. 

 

Opis samych klocków znależć można tutaj, a dwa poprzednie filmiki, na których pokazujemy różne propozycje zabaw, dostępne są pod tymi linkami:

film 1 

film 2 

 

Klocki Dienesa – jak jeszcze można z nich korzystać 

są pomocą bardzo lubianą przez dzieci, które chętnie sięgają po nie nie tylko w czasie zabaw w przedszkolu czy szkole, ale i w domu. Mogą więc znakomicie sprawdzić się także w edukacji domowej. Na oewno nie powinno ich brakować w gabinetach i poradniach psychologicznych i pedagogicznych. 

 

Tu polecamy blog Bajdocja, gdzie znaleźć można wiele dodatkowych, bardzo ciekawych pomysłów na zabawy połączone z nauką w oparciu o Klocki Dienesa.

 

 

Related Posts