Aktualności

Warsztaty PUS

PUS, warsztaty

2018-01-22 Warsztaty PUS, czyli „Pomyśl – Ułóż – Sprawdź” to forma krótkiego szkolenia adresowanego do nauczycieli, pedagogów, terapeutów, animatorów zabaw dziecięcych i studentów kierunków pedagogicznych. 

 

Warsztaty PUS 

opierają się na pomocach i materiałach edukacyjnych naszego wydawnictwa. W trakcie zajęć prezentujemy uczestnikom sposoby ich wykorzystania w pracy z dziećmi, w tym z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Pokazujemy, z jakich elementów się składają, omawiamy je i mówimy o funkcjach, jakie pełnią. Podpowiadamy, jak ich używać, aby skutecznie wspierać rozwój dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 

 

Zajęcia mają charakter praktyczny

to znaczy, że wszyscy uczestnicy mają możliwość bezpośredniego poznania każdej omawianej pomocy: obejrzenia, wzięcia do ręki, sprawdzenia sposobów działania i różnych, często nieoczywistych, zastosowań. Dość często okazuje się, że pomimo, iż uczestnicy mieli już z nimi kontakt, dopiero w trakcie tych zajęć odkrywają na nowo wiele ich funkcji. 

 

Do tej pory

przeprowadzonych zostało już blisko 100 edycji warsztatów PUS. Ogółem wzięło w nich udział prawie 2,5 tys. osób! To liczby, które są dla nas powodem wielkiej satysfakcji, gdyż bezpośrednie spotkania z nauczycielami, czyli tymi, którzy najczęściej korzystają z naszych pomocy, są dla nas znakomitą okazją do zebrania opinii o tym, co wydajemy i wysłuchania wszelkich uwag oraz sugestii. 

 

Warsztaty PUS

mogą być zorganizowane we współpracy z placówkami edukacyjnymi: szkołami, przedszkolami, poradniami, bibliotekami pedagogicznymi. Osoby i instytucje zainteresowane taką formą współpracy są proszone o bezpośredni kontakt z nami.  

 

Tu można znaleźć przykładowe relacje z naszych warsztatów:

blog Kreatywnie w Domu 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie 

Szkoła Podstawowa w Piekarach 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie 

 

 

 

 

 

Related Posts