Aktualności

Wydawnictwo Epideixis zaprasza na swój kanał na You Tube

Klocki Dienesa, do rozwoju logicznego myślenia

2017-11-22  Wydawnictwo Epideixis zaprasza na swój kanał na You Tube. Od jakiegoś już czasu prezentujemy tam nasze produkty oraz różne pomysły na ich wykorzystanie w zabawach z dziećmi. 

 

Klocki Dienesa w filmach 

Ostatnio zamieściliśmy tam 2. filmik o Klockach Dienesa. Znajdziecie w nim podpowiedzi, jak można klasyfikować te klocki i według jakich kryteriów je dzielić. Takie przykłady pokazują, jak stopniowo i w ciekawy sposób wprowadzać najmłodszych w świat matematyki. Tego typu zabawy znakomicie wspierają rozwój myślenia logicznego i matematycznego. Film można obejrzeć tutaj

 

1. część prezentacji

poświęconej Klockom Dienesa znaleźć można tutaj. W przygotowaniu są następne, a to wszystko po to, aby można było korzystać z tych uniwersalnych klocków na wiele sposobów i w różnych sytuacjach. 

 

Klocki Dienesa

doskonale sprawdzą się na zajęciach w przedszkolu i na lekcjach w młodszych klasach szkoły podstawowej. Przydadzą się na zajęciach wyrównawczych i w poradniach psychologiczno – pedagogicznych. Znajdą zastosowanie w szkolnej świetlicy i w wielu twórczych zabawach w domu. 

 

 

 

Related Posts