Aktualności

Nagrody KOPD dla zabawek naszego wydawnictwa!

PUS z wyróżnieniem KOPD

Nagrody KOPD dla zabawek naszego wydawnictwa!

W dniu 19 października w Warszawie miała miejsce uroczysta gala XV edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku”. Jego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka, jedna z najstarszych polskich organizacji pożytku publicznego, działająca na rzecz dzieci od 1981 roku. 

 

„Świat przyjazny dziecku”

to konkurs, który znacznie różni się od innych, komercyjnych inicjatyw. W jego specjalnie powołanej kapitule zasiadają specjaliści i autorytety: psycholodzy, pedagodzy, artyści i dziennikarze oraz ludzie kultury, którym bliskie jest dobro dziecka. Ich zadaniem jest wybrać najlepsze, bezpieczne i rozwijające produkty, miejsca oraz inicjatywy dla dzieci. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ z roku na rok do konkursu zgłaszanych jest coraz więcej produktów.

Nagroda i logo konkursu to dla rodziców wyznacznik i potwierdzenie najwyższej jakości, wskazówka, po jakie produkty sięgać i co podsuwać najmłodszym. 

 

Nagroda główna w kategorii zabawek dla dzieci w wieku 3 – 7 lat

trafiła do nas za klocki EDU. Przypominamy, że to drewniane klocki z literami (co ważne – polskiego alfabetu), służące do nauki czytania oraz wszelkich zabaw konstrukcyjnych i manipulacyjnych. 

 

Wyróżnienie w kategorii gier dla dzieci w wieku 7 – 14 lat

otrzymała gra planszowa Literowe zagadki – świetna planszówka dla małych i dużych, dla wszystkich, którzy lubią łamigłowki i zabawy w tworzenie nowych słów. 

 

Dziękujemy kapitule konkursu za docenienie naszych produktów i polecamy je wszystkim, dla których ważne jest to, czym bawią się dzieci.

Przypominamy, że w poprzednich edycjach nagrody i wyróżnienia KOPD otrzymały: