Aktualności

Spacer i Plac zabaw – nowe gry z serii Dzieciaki Grzeczniaki

Dzieciaki grzeczniaki, nowości

Spacer i Plac zabaw – nowe gry z serii Dzieciaki Grzeczniaki są już w sprzedaży! Tym samym seria obejmuje już 4 tytuły. Jest ona adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jej celem jest kształtowanie umiejętności społecznych poprzez ukazywanie w formie zabawy pozytywnych wzorców zachowań w codziennych sytuacjach w domu i w miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami i w kontakcie z osobami dorosłymi.

 

Gry z serii Dzieciaki Grzeczniaki

oparte są na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię 6 obrazków przedstawiających różne scenki z życia dziewczynki i chłopca, czyli tytułowych Dzieciaków Grzeczniaków. Pokazują oni dzieciom, jak należy zachowywać się przy obiedzie, na spacerze czy na placu zabaw.

Układanie puzzli doskonale ćwiczy umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami. Lecz ułożenie planszy to dopiero początek zabawy. Może on stać się pretekstem do wspólnej kreatywnej rozmowy z dziećmi na temat zachowania – ciekawie, na luzie, bez nudnych pouczeń. 

 

Dzieciaki Grzeczniaki

to przydatna pomoc dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci utrwaliły sobie wzorce dobrych zachowań, ale również dla pedagogów, psychologów i terapeutów pracujących z dziećmi w szkole, przedszkolu, świetlicy, placówce opiekuńczo-wychowawczej. 

 

Serię Dzieciaki Grzeczniaki tworzą następujące tytuły:

Każda część to:

  • 60 puzzli
  • bawełniany woreczek do ich przechowywania; odpowiedni kolor każdego woreczka ułatwia segregowanie puzzli
  • instrukcja zawierająca propozycje zabaw na bazie ułożonych obrazków

Autorką pomysłu serii Dzieciaki Grzeczniaki jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera; prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych i społecznych.

 

 

 

 

 

Related Posts