Aktualności

Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt na YT

Układanka dla najmłodszych, Wśród zwierząt

Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt to świetna pomoc i zabawka edukacyjna dla maluszków. To 4-elementowa układanka pozwalająca najmłodszym dzieciom na samodzielną zabawę i ćwiczenie ważnych umiejętności takich jak koncentracja uwagi, logiczne myślenie i spostrzegawczość.

W zgrabnym pudełku znajduje się aż 48 kwadratowych elementów, z których po prawidłowym złożeniu otrzymujemy 12 obrazków znanych zwierząt. Obrazki są kolorowe, a zwierzęta łatwe do rozpoznania nawet dla 2-latków. 

 

Układanka dla najmłodszych. Wśród zwierząt

to jednak znacznie więcej niż zwykła układanka. To, jak ją wykorzystamy i jakie zabawy przeprowadzimy z dzieckiem, zależy tylko od naszej kreatywności.

W komplecie znajdują się dodatkowo 2 nieduże plansze z nazwami zwierząt w języku polskim i w języku angielskim. Wystarczy je wyciąć i już mamy świetną zabawę w dobieranie właściwych nazw do obrazków. I to w dwóch językach! Może to być jednocześnie pierwsza zabawa w czytanie.

Można poprosić dziecko o pogrupowanie zwierząt na przykład według ich środowiska życia.

Co jeszcze? Można ułożyć dziecku kilka obrazków, ale podmienić w nich jeden element, a nastepnie poprosić dziecko, aby odnalazło i poprawiło błędy. To znakomite ćwiczenie spostrzegawczości, koncentracji uwagi i logicznego myślenia.

 

Na you tube zamieściliśmy filmik, pokazujący niektóre z zaproponowanych zabaw. Zapraszamy do jego obejrzenia 🙂 

Related Posts