Aktualności

Zabawy kreatywne PUS w Szkole Podstawowej nr 9 STO w Warszawie

lekcja pokazowa

W Szkole Podstawowej nr 9 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie przez cały obecny rok szkolny realizowane są specjalne zajęcia dodatkowe pod nazwą „Zabawy kreatywne PUS” dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Pomysłodawczynią tych zajęć jest p. Kinga Zychowicz, nauczycielka klasy I i wielka zwolenniczka wykorzystywania w edukacji niestandardowych metod nauczania.

Od początku zajęcia gromadzą sporą liczbę uczniów, którym p. Kinga proponuje zabawy nie tylko z PUS-ami, ale również innymi grami i pomocami edukacyjnymi z naszego asortymentu. Wiadomo nam, że dzieci lubią grać w „LABIrynt”, że chętnie bawią się literowymi klockami EDU, za pomocą których znakomicie utrwalają znajomość liter i zasad ortografii. 

 

Ostatnio z metodami pracy p. Kingi i zabawami kreatywnymi PUS mogli zapoznać się także inni nauczyciele. Mogli oni bowiem uczestniczyć w tzw. lekcji pokazowej, którą p. Kinga przeprowadziła w ramach konferencji metodycznej dla nauczycieli szkół STO, jaka pod nazwą „Uczymy się od siebie” odbyła się w dniach 19 – 20 maja br. w Warszawie. Tu znajdziecie relację z tej konferencji 

http://9sto.edu.pl/index.php?mod=aktualnosci&id_a=4&id_=3383

Zajęcia kreatywne PUS cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, a sama p. Kinga została okrzyknięta „Panią PUS” ((:-) ) . Okazuje się, że wielu pedagogów jest zainteresowanych taką formą pracy z dziećmi, co nas, oczywiście, bardzo cieszy. Może więc kiedyś takie zajęcia będą realizowane również w innych szkołach, dzięki czemu idea edukacji poprzez zabawę będzie docierała do coraz większej liczby uczniów. 🙂

 

Pani Kindze dziękujemy za sympatię i pasję do PUS-ów oraz za zarażanie nią innych. 🙂 Dziękujemy także Dyrekcji Szkoły za przychylność wobec zajęć kreatywnych PUS. I zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z zajęć pokazowych.