Aktualności

Nowe klocki w asortymencie Epideixis

Klocki EDU – nowy produkt w naszym asortymencie – to 24 drewnianie klocki z literami, przeznaczone do nauki alfabetu i pierwszych prób czytania. 

Klocki EDU oparte są na polskim alfabecie, co oznacza, że zawierają wszystkie znaki naszego alfabetu, w tym dwuznaki, zmiękczenia i samogłoski nosowe. Zawierają także znaki interpunkcyjne, dzięki czemu można za ich pomocą tworzyć pełne zdania. Litery na klockach to głównie litery małe, ale dziecko znajdzie wśród nich także pewną ilość liter dużych, co pozwala na układanie imion, nazw własnych lub zdań zgodnie z zasadami ortografii. Samogłoski oznaczono na klockach kolorem czerwonym, a spółgłoski niebieskim. 

EDU przydadzą się w nauce czytania przy zastosowaniu niemal wszystkich istniejących w Polsce metod nauki czytania. Mogą służyć także jako zwykłe klocki do wielu zabaw twórczych i konstrukcyjnych, na przykład chwytania, ustawiania w szeregu, przeliczania, budowania wież i stawiania zamków… 

Oprócz klocków w zestawie znajduje się obszerna instrukcja, która zawiera szereg przykładów możliwych zabaw i ćwiczeń z ich użyciem. 

Klocki EDU zapakowane są w pudełko z szarej tektury o wymiarach 26 x 17 x 5,5 cm, które podkreśla ich naturalne pochodzenie i ekologiczny charakter. Produkt jest wykonany w Polsce. 

Autorką pomysłu klocków jest Maria Trojanowicz-Kasprzak, filolog polski, pedagog przedszkolny, propagatorka metody czytania globalnego, autorka strony http://www.czytanieglobalne.edu.pl/ .