Aktualności

1. Szkolny Turniej LABI

LABIrynt, gra logiczna, plansze

Z wielką radością informujemy, że w dniu 20 stycznia br. w krakowskiej Szkole Podstawowej nr 111 przy ul. Bieżanowskiej zostanie rozegrany 1. Szkolny Turniej LABI. Nasze wydawnictwo jest patronem tego wydarzenia. Wezmą w nim udział uczniowie spędzający ferie zimowe w mieście. Rozgrywki prowadzone będą jednocześnie w czterech 15-osobowych grupach. W każdej grupie zostanie wyłoniony jeden zwycięzca, który jako pierwszy dojdzie do mety na obu stronach swojej planszy. 

LABI, czyli „LABIrynt” to niezwykła gra logiczna, w którą jednocześnie może grać nawet 35 graczy. Została pomyślana tak, aby mogła w nią zagrać nawet cała klasa. Ale adresowana jest nie tylko do dzieci; również dorośli muszą wytężyć szare komórki, kiedy poruszają się pionkami po swoich planszach z labiryntami usiłując znaleźć jak najszybszą trasę od startu do mety ćwicząc przy okazji rozróżnianie kierunków i orientację na płaszczyźnie, a także koncentrację, myślenie logiczne i strategiczne. 

W 2013 r. gra LABI zdobyła tytuł Zabawki Roku nadany przez portal „Zabawkowicz”. Więcej o LABI tutaj http://www.pus.pl/produkt/labirynt/