• Sylabowe potyczki_baner
  • Gry i zabawy znane i lubiane_baner

O nas

Wydawnictwo Epideixis jest

niewielką polską firmą.

Zajmujemy się kreowaniem i wprowadzaniem na rynek systemów edukacji, pomocy dydaktycznych i zabawek edukacyjnych. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w tym także dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z wielkim powodzeniem robimy to już od kilkunastu lat.

Edukacja poprzez zabawę

Idea, która przyświeca nam w naszych działaniach to EDUKACJA POPRZEZ ZABAWĘ. Uważamy bowiem, że dzieci najszybciej, najłatwiej i najbardziej skutecznie uczą się i utrwalają wiedzę właśnie w trakcie zabawy.

MISJĄ Wydawnictwa EPIDEIXIS jest więc dostarczanie dzieciom mądrych, o wysokim poziomie merytorycznym i o wysokiej jakości zabawek i pomocy edukacyjnych, które rozwijają spostrzegawczość, koncentrację, kreatywność i umiejętność logicznego myślenia oraz pomagają coraz lepiej poznawać i rozumieć otaczający je świat.

Najważniejsze produkty

Wiodącym produktem w asortymencie Wydawnictwa EPIDEIXIS jest System Edukacji PUS, który łączy naukę, zabawę i samokontrolę. Znaczące miejsce w naszym asortymencie zajmują zabawki drewniane, w całości produkowane w Polsce z polskich materiałów, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród pedagogów, terapeutów i rodziców.

PUS-y i inne nasze produkty wykorzystują naturalną zdolność dzieci do uczenia się przez manipulowanie, badanie i działanie, czyli przez doświadczenie. Dzieci chętnie uczą się tego, co przyciąga je atrakcyjną treścią i formą, a takie właśnie są nasze pomoce. Umożliwiają one zindywidualizowane podejście do każdego dziecka oraz dostosowanie tempa pracy i nauki do poziomu jego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i ruchowego.

Przy wprowadzaniu nowych produktów kładziemy szczególny nacisk na ich wartość merytoryczną, trwałość, estetykę i funkcjonalność. Dzięki temu pomoce i zabawki naszego Wydawnictwa charakteryzują się wysoką jakością. Dlatego znajdują wielu nabywców wśród rodziców, dla których mądre i aktywne wspieranie rozwoju własnego dziecka jest priorytetem. Są także chętnie używane przez nauczycieli i pedagogów w codziennej pracy z dziećmi w przedszkolach, szkołach, świetlicach. Korzystają z nich psychologowie, logopedzi i terapeuci pracujący z dziećmi o zwiększonych potrzebach edukacyjnych lub z różnymi dysfunkcjami.

W roku 2013 nasze produkty: memo przestrzenne „W świecie zwierząt”, gra logiczna „LABIrynt”  oraz zabawka edukacyjna „Paluszek” zostały wyróżnione tytułem „Zabawki Roku”, co jest szczególnym potwierdzeniem uznania ekspertów oraz naszych klientów.

W kolejnych latach memo przestrzenne „W świecie zwierząt” oraz inne zabawki: Drążki edukacyjne, domino „Samo”, strategiczna gra „Tres”, a także literowe klocki „Edu” i gra planszowa „Literowe zagadki” zobyły nagrody główne bądź wyróżnienia Komitetu Ochrony Praw Dziecka przyznane przez kapitułę konkursu „Świat przyjazny dziecku”.

Wierząc, że nasze pomoce i materiały edukacyjne pomagają dzieciom w ciekawy sposób odkrywać świat i dobrze wspierają ich rozwój, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 🙂