O nas

Wydawnictwo EPIDEIXIS jest niewielką polską firmą.

Zajmujemy się kreowaniem i wprowadzaniem na rynek systemów edukacji, pomocy dydaktycznych i zabawek edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w tym także dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z wielkim powodzeniem robimy to już od kilkunastu lat.

Idea, która przyświeca nam w naszych działaniach to EDUKACJA POPRZEZ ZABAWĘ, gdyż uważamy, że dzieci najszybciej, najłatwiej i najbardziej skutecznie uczą się i utrwalają wiedzę właśnie w trakcie zabawy.

MISJĄ Wydawnictwa EPIDEIXIS jest więc dostarczanie dzieciom mądrych, o wysokim poziomie merytorycznym i o wysokiej jakości zabawek i pomocy edukacyjnych, które przez rozwijanie spostrzegawczości, koncentracji, kreatywności i umiejętności logicznego myślenia pomagają im coraz lepiej poznawać i rozumieć otaczający je świat.

Wiodącym produktem w asortymencie Wydawnictwa EPIDEIXIS jest System Edukacji PUS, który łączy naukę, zabawę i samokontrolę. Znaczące miejsce w naszym asortymencie zajmują zabawki drewniane, w całości produkowane w Polsce z polskich materiałów, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród pedagogów, terapeutów i rodziców. 

PUS-y i inne nasze produkty wykorzystują naturalną zdolność dzieci do uczenia się przez manipulowanie, badanie i działanie, czyli przez doświadczenie. Dzieci chętnie uczą się tego, co przyciąga je atrakcyjną treścią i formą, a takie właśnie są nasze pomoce. Umożliwiają one zindywidualizowane podejście do każdego dziecka oraz dostosowanie tempa pracy i nauki do poziomu jego rozwoju umysłowego, emocjonalnego i ruchowego.

Przy wprowadzaniu nowych produktów kładziemy szczególny nacisk na ich wartość merytoryczną, trwałość, estetykę i funkcjonalność. Dzięki temu pomoce i zabawki naszego Wydawnictwa charakteryzują się wysoką jakością. Dlatego znajdują wielu nabywców wśród rodziców, dla których mądre i aktywne wspieranie rozwoju własnego dziecka jest priorytetem. Są także chętnie używane przez nauczycieli i pedagogów w codziennej pracy z dziećmi w przedszkolach, szkołach, świetlicach. Korzystają z nich psychologowie, logopedzi i terapeuci pracujący z dziećmi o zwiększonych potrzebach edukacyjnych lub z różnymi dysfunkcjami.

W roku 2013 nasze produkty: memo przestrzenne „W świecie zwierząt” http://www.pus.pl/produkt/memo-przestrzenne-w-swiecie-zwierzat/ , gra logiczna „LABIrynt” http://www.pus.pl/produkt/labirynt/ oraz zabawka edukacyjna „Paluszek” http://www.pus.pl/produkt/paluszek/ zostały wyróżnione tytułem „Zabawki Roku”, co jest szczególnym potwierdzeniem uznania ekspertów oraz naszych klientów. 

W kolejnych latach memo przestrzenne „W świecie zwierząt” oraz inne zabawki: Drążki edukacyjne, domino „Samo”, strategiczna gra „Tres”, a także literowe klocki „Edu” zobyły nagrody główne bądź wyróżnienia Komitetu Ochrony Praw Dziecka przyznane przez kapitułę konkursu „Świat przyjazny dziecku”.